telegram aktualizacja wideoczaty

Telegram z aktualizacją – witamy grupowe rozmowy wideo i udostępnianie ekranu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nowa aktualizacja dla aplikacji Telegram przynosi wyczekiwaną przez wielu nowość. Grupowe rozmowy wideo w końcu są dostępne z poziomu smartfona, ale także i tabletu czy komputera. To nie wszystkie nowości, które pojawiły się w komunikatorze, ponieważ dodano jeszcze możliwość udostępniania ekranu.

Aktualizacja Telegram – grupowe rozmowy wideo

telegram grupowe rozmowy wideo

Telegram zapowiadał już wprowadzenie grupowych rozmów wideo, ale nie podawał konkretnej daty, kiedy miało się to wydarzyć. Najnowsza aktualizacja przynosi jednak wyczekiwaną funkcję, która trafia na smartfony, tablety oraz komputery. Do rozmowy może dołączyć 30 użytkowników takiej grupowej konwersacji wideo, ale ten limit ma zostać niedługo zniesiony. Podczas czatu głosowego liczba uczestników jest nieograniczona, a to samo pojawi się przy wideo, kiedy to zostanie udostępnione dla strumieniowania gier czy wydarzeń na żywo. Czaty głosowe można teraz będzie zmieniać w wideo, po prostu klikając na ikonę kamery. Obraz można przenieść na pełen ekran lub też przypiąć w jednym miejscu.

Pojawiła się także możliwość udostępniania naszego ekranu lub aplikacji. Wystarczy w aplikacji kliknąć …, a tam pojawi się opcja Screen Sharing. Warto jeszcze dodać, że aktualizacja Telegramu przynosi także lepszą optymalizację czatów wideo dla tabletów i komputerów. Korzystanie z tych platform może być po prostu wygodniejsze. Dostępny jest m.in. panel boczny, pełen ekran czy wygląd siatki.

Zobacz też: Co ciekawego przekazuje opublikowany raport o niezidentyfikowanych obiektach latających?

Telegram chwali się także tym, że udoskonalił algorytmy odpowiedzialne za tłumienie hałasu w tle w czatach głosowych. W opcjach pojawiła się nowa funkcja, którą jeżeli ktoś zechce, może po prostu wyłączyć.  Do tego doszły jeszcze m.in. nowe animowane tła oraz możliwość ich samodzielnego tworzenia. Dopracowano także animacje wysyłania wiadomości.

Źródło: Telegram

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy