awaria Spotify na iOS

Widżet Spotify wraca do łask! Firma przygotowuje nową wersję

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Spotify jest jedną z tych firm, która wie, jak podchodzić do klienta i to między innymi stanowi o jej sukcesie. Oczywiście szeroka baza utworów i dobre algorytmy rekomendacji także na dłuższą metę okazują się bardzo pomocne. Jednak w niektórych aspektach firma wyraźnie ma problemy. W końcu pamiętacie, że Spotify oferuje widżet na Androidzie? Tak, ten zapomniany i przez długi czas nieaktualizowany element aplikacji wciąż istnieje. Teraz firma znalazła czas na jego odświeżenie.

Spotify wciąż ma widżet i szykuje się jego aktualizacja

spotify widzet aktualizacja

Widżety to jedna z tych cech Androida, które wyróżniały ten system na tle konkurencji. Każda aplikacja mogła zająć trochę miejsca na głównym ekranie, jeśli tylko była odpowiednio użyteczna. Propozycja od Spotify niewątpliwie mogła być uważana za taką. Firmie ewidentnie nie zależało na tym elemencie, gdyż w 2019 roku zniknął on z aplikacji. Widżet powrócił dopiero po tym, jak rozżaleni użytkownicy przekonali Spotify, że to był błąd. Niemniej lata mijały i design ewidentnie się zestarzał. Teraz firma wyciągnęła wnioski i… przygotowuje odświeżoną wersję, którą możecie zobaczyć powyżej – na górze widoczny jest stary wygląd, na dole nowy. Oczywiście idąc z nowymi standardami, możemy zmieniać rozmiar widżetu. Niemniej na tę chwilę jest on dostępny w wydaniu beta Spotify i użytkownicy zgłaszają problemy z jego responsywnością, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz też: Nowy rekord odtworzeń na Spotify w Polsce – ten utwór cieszy się ogromną popularnością.

Co bardziej złośliwi wskazują, że zainteresowanie widżetami przez Spotify odżyło przez to, że Apple wprowadziło je na iOS. Równoległe prace na dwa systemy zawsze zdają się mieć większy sens. Tymczasem dajcie znać, bez jakich widżetów nie wyobrażacie sobie swojego ekranu?

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy