Oxford sprzeciwia się komunikacji z kosmitami

143 niezidentyfikowane zjawiska – raport o UFO pokazuje, że na niebie dzieje się dużo

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Amerykańskie służby udostępniły raport o UFO (ang. – unidentified flying object, niezidentyfikowany obiekt latający). Konkretniej o UAP (ang. – unidentified aerial phenomena, niezidentyfikowane zjawiska lotnicze), co można uznać za tożsame, choć nie działające już tak na wyobraźnie. Potwierdzono jednak, że 144 opisanych w raporcie przypadków UAP, tylko jeden dało się sensownie wytłumaczyć.

Raport USA o UFO – 143 niezidentyfikowane zjawiska

raport UFO UAP wyniki

Obecność obcych form życia poza Ziemią to temat, który zawsze budził wiele emocji. Część osób nie wierzy w to, że gdzieś w kosmosie istnieją inteligentne formy życia, a inni uważają, że to wręcz nieprawdopodobne byśmy byli sami. Konkretnych dowodów na obecność inteligentnych form życia nie ma, a raport USA o UFO niewiele wyjaśnia. Zostawia więcej pytań, niż daje odpowiedzi, co dla szukających teorii spiskowych będzie wręcz idealne. Raport Urzędu Dyrektora Wywiadu Narodowego (ODNI) został przygotowany na zlecenie Kongresu i dotyczył lat 2004-2021. Sam raport liczy zaledwie 9 stron, ale wypływają z niego ciekawe wnioski.

Dalej nie jesteśmy w stanie obserwować nieba w takim stopniu, by zidentyfikować wszystko, co się na nim pojawia. W raporcie zwrócono uwagę na 144 przypadki UAP, ale jeden z nich miał być balon, z którego uchodziło powietrze. Co do reszty, raport pozostaje niejednoznaczny. 80 z zaobserwowanych przypadków zostało zarejestrowanych przez więcej, niż jedno urządzenie, a aż 18 wykazywało przy tym niezwykłą charakterystykę lotu. Chodzi o zachowania w powietrzu, które teoretycznie nie powinny mieć miejsca, jak lot pod wiatr czy poruszanie się z nienaturalnie dużą prędkością. W 11 przypadkach niewiele brakowało, a doszłoby do kolizji UAP z samolotem.

Zobacz też: Tak ma wyglądać Samsung Galaxy Watch 4.

Dla służb UAP to obiekt, który może stanowić zagrożenie dla jednostek cywilnych oraz wojskowych, które znajdują się w powietrzu. Mają też zostać uruchomione badania nad podobnymi zjawiskami, by dowiedzieć się o nich więcej.

Źródło: Engadget / CNN

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy