Niegdyś to Koreańczycy byli uważani za kraj z najlepszymi smartfonami na rynku. Samsung i LG prześcigali się z nowymi pomysłami, a pojedynki flagowców tych firm były jednymi z najciekawszych. Niestety, kilka mniej zrozumiałych decyzji sprawiło, że LG porzuca rynek mobilny, z czym po prostu musimy się pogodzić. Niemniej sama firma wciąż działa w wielu innych gałęziach przemysłu, a do tego ma sieć sklepów, w których…. pojawią się iPhone’y. Samsung również chciałby pojawić się obok.

Samsung rozmawia z LG, aby pojawić się obok Apple w sklepach

Samsung nie kupi OLED od LG

Tak przynajmniej donoszą ujawnione raporty. Samsung ma aktualnie rozmawiać o tym z LG, gdyż nie da się ukryć, że firma może czuć się urażona. Odnosi się to do umowy, którą obaj producenci podpisali w 2018 roku, że tylko ich produkty znajdą się tylko w ich sklepach. Miało to chronić mniejsze firmy przed upadkiem. Siłą rzeczy dzisiaj LG nie wystawia swoich smartfonów, a będzie wystawiać iPhone’y, iPady i Apple Watche. Niemniej ostatnie pogłoski mówią już tylko o iPhone’ach. Dzisiaj Samsung chciałby wymusić na LG, aby w ich ponad 400 sklepach pojawiły się także modele Galaxy. Samsung może obawiać się o zbyt dużą konkurencyjność ze strony Apple, który pewnie utrzymuje się na rynku jako lider rynku urządzeń 5G. Pamiętajmy, że do LG należy jeszcze sieć LG U+, będąca jedną z największych w Korei Południowej.

Zobacz też: Nowy rekord odtworzeń na Spotify w Polsce – ten utwór ma ogromną popularność.

Czy ostatecznie Koreańczycy dojdą do porozumienia? Teoretycznie LG nic nie powinno przeszkadzać, ale zapewne Apple też musi mieć swój głos w całym przedsięwzięciu.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.