Xiaomi Mi 10 Ultra

Ponad pół miliona złotych kary – Xiaomi uczy blogera respektowania umów

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nie opłaca się oszukiwać Xiaomi, a przekonał się o tym pewien bloger z Chin, który będzie musiał zapłacić firmie grubo ponad pół miliona złotych kary. Oczywiście to kwota w przeliczeniu, bo normalnie do zapłaty ma on okrągły milion juanów, czyli niemal 600 tysięcy złotych. A wszystko dlatego, że bloger zdecydował się na unboxing telefonu, którego nie powinien pokazywać.

Ponad pół miliona złotych kary dla blogera

Wielu blogerów technologicznych czy serwisów o tematyce związanej ze smartfonami, dostaje czasem niektóre sprzęty przed premierą. Tak, by móc zrecenzować je jeszcze przed tym, jak reszta świata będzie mogła w ogóle urządzenia zobaczyć. I tak też było w przypadku blogera z Chin, który na Weibo posługuje się pseudonimem Beautiful Technology. W zeszłym roku, kiedy Xiaomi przygotowywało się do premiery swojego flagowca Mi 10 Ultra, bloger dostał go wcześniej i wyraźnie nie przejął się umową, którą zawarł z producentem smartfona.

przeprosiny bloger xiaomi kara
Fot. Weibo / GizChina

Beautiful Technology postanowił pokazać Xiaomi Mi 10 Ultra jeszcze przed oficjalną premierą, co naraziło firmę na straty. Sprawa trafiła do odpowiednich organów, które potwierdziły, że Xiaomi ma prawo żądać rekompensaty. Co ciekawe, bloger udostępnił ostatnio przeprosiny na Weibo, gdzie wyraził skruchę i przeprosił za to, że zawiódł zaufanie firmy. Takie przeprosiny były jednym z wymogów zarządzonej kary, ale do tego jeszcze dochodzi rekompensata finansowa. Tutaj bloger ma zapłacić w ciągu 30 dni aż milion juanów za złamanie warunków umowy. Trudno ocenić, czy Xiaomi będzie wzruszone przeprosinami i trochę obniży kwotę do zapłaty. Raczej nie ma na to co liczyć.

Zobacz też: Xiaomi będzie miało podwójny aparat w… telewizorze.

Przecieki przed premierami nie są niczym nowym, ale zazwyczaj mówimy o renderach czy częściowej specyfikacji. Unboxing całego telefonu to rzadkość, a po takiej karze, inni blogerzy z pewnością dwa razy się zastanowią, zanim zrobią coś takiego.

Źródło: GizChina / Weibo

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy