Wielu użytkowników nowych smartfonów Xiaomi zaczęło się skarżyć na problemy z reakcją ekranu na dotyk. Problem ten nie jest ograniczony tylko do jednego modelu, ale też nie występuje u wszystkich użytkowników. Jak na razie nie wiadomo co jest jego przyczyną. Co ciekawe, pierwsze zgłoszenia zaczęły się pojawiać kilka miesięcy temu i z czasem ich tylko przybywa. 

Xiaomi problemy z dotykiem

Xiaomi problemy z dotykiem

Jak na razie na problemy z dotykiem skarżą się użytkownicy następujących urządzeń:

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 11 Lite
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Redmi Note 10 Pro
  • Redmi Note 9S

Nie mają one więc ze sobą zbyt wiele wspólnego jeśli chodzi o parametry i zastosowane panele. Jednak wszystkie pracują pod kontrolą MIUI. Z drugiej jednak strony ich występowanie jest na tyle rzadkie, że trudno obwiniać o to jedynie nakładkę systemową.

Zobacz też: LG znalazło zastępstwo za smartfony – firma bierze się na poważnie za zupełnie inny rynek

Niektórzy użytkownicy próbowali przywrócić ustawienia fabryczne swoich smartfonów, ale to nie rozwiązało problemu. Jednak restart urządzenia pomaga, chociaż na krótko. Xiaomi potwierdziło, że jest świadome problemu reakcji ekranu dotykowego na niektórych urządzeniach i obiecuje szybką aktualizację, która rozwiąże ten problem. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie z MIUI dzieje się coś bardzo niedobrego. Xiaomi zdaje się już nie panować nad jakością swojej nakładki systemowej. Doszło nawet do tego, że fani marki przygotowali specjalną petycję, a gigant obiecał powołać specjalny zespół, który ma zająć się tą sprawą. Rzecz jasna, nie jest powiedziane, że powyższy problem wynika z ułomności systemu.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.