TCL Nxtwear G

TCL Nxtwear G – olbrzymi monitor w formie małych okularów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Podczas MWC 2021, TCL ogłosiło wydanie swoich multimedialnych okularów Nxtwear G, które pojawią się w lipcu. Urządzenie będzie początkowo dostępne w Australii w około 680 USD, a do innych regionów trafią one niedługo potem. Podczas wydarzenia, firma ogłosiła również Multi-Screen Collaboration, która pozwala użytkownikom na płynne współdzielenie ekranów pomiędzy wieloma urządzeniami.

TCL Nxtwear G

Mimo że producent używa tu terminu inteligentne, to Nxtwear G są jedynie piekielnie użytecznym gadżetem. Dzięki nim możemy oglądać film, grać, lub pracować na gigantycznym, 140-calowym monitorze, który zmieścimy w kieszeni i nawet w tłumie ludzi nikt go nam nie podejrzy. Same okulary są wyposażone w podwójne panele Micro OLED Sony o rozdzielczości FHD i obsługujące treści 3D 4K. Nie zabrakło także wbudowanego głośnika, co może się sprawdzić jedynie w sytuacji, kiedy zapomnieliśmy słuchawek, lub chcemy słyszeć wszystko, co się dzieje dookoła. 

Zobacz też: Korzystasz z aplikacji bankowych? UOKiK ma dla ciebie kilka porad

Okulary można podłączyć do laptopa, tabletu lub smartfona za pomocą kabla USB-C DP. W przypadku takiego gadżetu mogłaby powstać zupełnie nowa kategoria sprzętu: laptopy z odłączanym ekranem. W ten sposób kiedy chcielibyśmy korzystać jedynie z okularów, to można by odłączyć ekran, co zwiększyłoby wygodę pracy w terenie. Zostawmy jednak moje pomysły na bok i wróćmy do urządzenia.

TCL udostępnianie ekranu

TCL Nxtwear G

TCL pokazał również funkcję udostępniania ekranu, która obiecuje zapewnić szybkie i łatwe nadawanie między urządzeniami. Dzięki Multi-Screen Collaboration, właściciele telefonów TCL mogą również udostępniać pliki, muzykę, filmy, aplikacje, zdjęcia i wiadomości kompatybilnemu laptopowi z systemem Windows 10, komputerowi PC, tabletowi lub telewizorowi.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy