ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jak szybko i prosto stworzyć „mema” internetowego na Androidzie? Wystarczy jedna aplikacja

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
meme generator memy internetowe mem android google play

Memy internetowe dzisiaj stanowią praktycznie odpowiedź na wszystko. Jeszcze kilka ładnych lat temu nikt nie sądził, że ludzie będą wymieniać się w sieci społecznościowej różnymi obrazkami z często niezrozumiałymi podpisami. Jednak dzisiaj dla wielu osób jest to forma prowadzenia dialogu i – nie oceniając samego tego faktu – pokażemy Wam jak tworzyć poszczególne „memy” na Androidzie.

Sprawa jest bardzo prosta i tak naprawdę wystarczy jedna aplikacja o nazwie Meme Generator dostępnej w dwóch wersjach i różniących się oczywiście ceną. Darmowa edycja dodatkowo wyświetla różne reklamy, których w pełnym wydaniu za 10 złotych nie ujrzymy. W takim razie mamy już program, ale co on potrafi? Tak naprawdę wszystko, co tylko jest potrzebne w kwestii tworzenia „memów”. Przede wszystkim aplikacja ma ogromną bazę najpopularniejszych grafik i zdjęć służących tworzeniu przemyśleń na temat otaczającego nas świata i to jest oczywiście największą zaletą Meme Generator, ale istnieje również możliwość stworzenia „mema” na bazie swojej własnej fotografii. Później nie pozostaje nic innego jak dodać chwytliwy tekst, ustawić wielkość czcionki, jej kolor i tak oto stworzyliśmy na telefonie coś, co może zyskać uznanie w Internecie na takich portalach jak chociażby każdemu znany kwejk.

Meme Generator możecie pobrać klikając w poniższe linki:

Jednak co sądzicie o samych „memach” internetowych? Jak takie zjawisko najlepiej można określić? Samo słowo „mem” wbrew pozorom ma kilka znaczeń, ale jednak najpopularniejszym jest to, o którym mowa w całym wpisie.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy