Mosaic-by-Powerstick

Aktualne telefony nie są wyposażone w super mocne baterie. Dodatkowo niektóre z nich posiadają niewymienialny akumulator, co jeszcze bardziej potęguje naszą irytację w chwili braku energii. Na szczęście pojawiły się powerbanki, czyli przenośne ładowarki, które łagodzą problem. A co z miejscem na dysku? Wszak w Sieci można znaleźć gros internetowych przestrzeni, darmowych bądź też płatnych. Jest zatem w czym przebierać. Co byście jednak powiedzieli na malutki dysk w kieszeni? A najlepiej na tandem – powerbank z dyskiem.

 

Mosaic. Kolejne urządzenie, które swoją przygodę rozpoczyna na Kickstarterze. Zapowiada się niezwykle interesująco. Mosaic to po pierwsze powerbank o pojemności 4500 mAh. Nie jest to może oszałamiająca wielkość, ale wystarczy, by podratować smartfon pod koniec dnia i nie martwić się przez dodatkowe kolejne parę godzin. A po drugie to jeszcze przenośny dysk.

 

W urządzeniu tym, oprócz wyżej wspomnianego akumulatora, znajdziemy również przestrzeń dyskową. Do wyboru mamy cztery warianty: 32, 64, 128 oraz 256 GB. Wciąż mało? Mosaic wyposażony jest w transmiter WiFi, a to znaczy, że połączymy się zupełnie bezprzewodowo! Zasięg tego „cudeńka” to 30 metrów. Ponadto może ono obsłużyć aż 7 urządzeń jednocześnie.

 

mosaic (1)

 

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by do Mosaic podpiać dodatkowy dysk zewnętrzny czy pendrive – producenci zapewniają wsparcie dla dodatkowych 2 TB danych. Warto również wspomnieć o zastosowaniu USB 3.0 typu C.

 

mosaic (2)

 

Ile takie coś kosztuje? Kwoty zaczynają się od 100 dolarów – za taką cenę dostaniemy Mosaic w wersji 32 GB. Jeśli jednak chcielibyśmy najbogatszą wersję, trzeba już wysupłać z portfela, co najmniej 250 dolarów. Po więcej szczegółów wystarczy kliknąć tutaj, by przejść do oficjalnej strony projektu.

 

Premiera w październiku tego roku. Zapowiada się całkiem fajna rzecz.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.