Płynna soczewka LG

LG znalazło zastępstwo za smartfony – firma bierze się na poważnie za zupełnie inny rynek

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Południowokoreańska firma LG Electronics skończyła już ze smartfonami. Jednak mimo miernych wyników działu mobilnego gigant radzi sobie na rynku wręcz fenomenalnie. Nic więc dziwnego, że po odcięciu gałęzi generującej straty gigant szuka nowego pola do rozwoju. A przynajmniej szukał, bo już znalazł. Otóż LG chce stać się kluczowym dostawcą części do pojazdów elektrycznych. Tym samym do końca lipca LG ostatecznie wycofa się z biznesu telefonicznego i skupi się na biznesie EV.

LG wchodzi na rynek aut elektrycznych

LG wchodzi na rynek aut elektrycznych

Tuż po zamknięciu działu mobilnego LG wydzieli swój segment systemów napędowych EV. Kanadyjska Magna International, która jest jednym z wiodących dostawców części samochodowych na świecie, kupi 49 procent udziałów w tej jednostce, aby stworzyć nową spółkę joint venture. Powstały twór ma nosić nazwę LG Magna e-Powertrain, a jego siedziba będzie znajdować się w Incheon. Firma przygotowuje się również do założenia baz w Michigan w USA oraz w Nanjing w Chinach, chcąc zabezpieczyć klientów w dwóch krajach, które są głównymi rynkami dla pojazdów elektrycznych.

Zobacz też: Korzystasz z Gmaila? Zobacz, jak łatwo ukręcić bata na tych, którzy sprzedają twoje dane

Do klientów Magny z siedzibą w Kanadzie należą główni producenci samochodów, tacy jak General Motors, BMW i Ford Motor. Dzięki partnerstwu z Magna LG będzie miało większy potencjał do zaopatrywania globalnych liderów branży motoryzacyjnej. Jaki jednak ma w tym interes Magna? Otóż LG już teraz ma się czym pochwalić jeśli chodzi o elektryczne silniki i akumulatory, czyli kluczowe elementy dla samochodów. W końcu te są produkowane przez Koreańczyków od lat i stosowane w lodówkach, pralkach i innym sprzęcie AGD. Akumulatory zaś są stosowane w smartfonach i komputerach, a wiele z nich to produkty LG.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy