Wiemy, że Samsung i AMD wspólne opracowali procesor, który ma w sobie układ graficzny Radeon i zadebiutuje już w przyszłym miesiącu. Wygląda jednak na to, że nie będzie to as w rękawie Koreańczyków. Okazuje się bowiem, że nie zamierzają oni trzymać tego układu tylko dla siebie, ale także dostarczać go zainteresowanym partnerom. Tym samym smartfony Vivo również będą mogły się pochwalić układami graficznymi od Czerwonych.

Vivo z Radeonem

Vivo z Radeonem

Tak przynajmniej twierdzi użytkownik Weibo podpisujący się pseudonimem Arsenal. Według niego nowy chipset, który wykorzystuje architekturę RDNA2 AMD może również dostarczać flagowe smartfony od Vivo. Sam układ ma natomiast nosić nazwę Exynos 2200. Warto tu dodać, że już wcześniej wiedzieliśmy, że nadchodzący Exynos nie będzie tylko dla smartfonów Koreańczyków, ale także pojawi się w innych urządzeniach, jak na przykład laptopy. Nikt jednak nie spodziewał się, że trafi także poza ofertę Samsunga.

Zobacz też: Środowa aktualizacja biblioteki Netflixa. Dodano 7 ciekawych nowości, ale to nie wszystko!

Warto tu podkreślić, że poza Vivo także Meizu i Motorola korzystają czasami z Exynosów. A jeśli Motorola, to i Lenovo i jego pozostałe marki zależne mogą sięgnąć po to rozwiązanie. Możliwe wiec, że Exynos 2200 będzie konkurował z flagowym Snapdragonem nie tylko na polu wydajności, ale także dominacji na rynku. A jak wiadomo im większa konkurencja, tym lepiej dla nas — konsumentów. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że poza surową mocą nowy Exynos będzie także stosunkowo chłodnym układem i to nie tylko z powodu fali upałów.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.