Baba is You na Androida

Baba is You trafia na Androida – jedna z najlepszych łamigłówek rodem z PC już na smartfonie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Baba is You była jedną z najlepszych gier 2019 roku, chociaż graficznie jest to produkcja bardzo niepozorna, pixelartowa, której bliżej do Atari, niż do NES-a. Przy okazji wymaga logiki i nieszablonowego myślenia oraz talentu do… programowania. Opiera się ona bowiem na tworzeniu zależności i zmianie zasad, co pomaga osiągnąć zamierzony cel. Teraz natomiast ten tytuł trafił na Androida i iOS.

Baba is You na Androida

Opracowany przez Arvi Teikari, Baba is You rozpoczął życie jako część 2017 Nordic Game Jam, natomiast jej pełna wersja pojawiła się dopiero dwa lata później. Wcześniej tytuł ten był dostępny na Windowsa, MacOS, Linuxa, i Switcha. Teraz mogą w nią zagrać już niemal wszyscy. Zwłaszcza że z powodu prostej szaty graficznej powinna ruszyć na niemal dowolnym smartfonie. 

Zobacz też: Sklepy trafiają do WhatsApp – robienie zakupów przez komunikator

Wersja mobilna zawiera wszystkie oryginalne poziomy z nowym schematem sterowania zoptymalizowanym dla ekranów dotykowych. Dzięki temu ma być ona równie przyjemna, co na komputerze. Co więcej, rozgrywka podzielona na zagadki idealnie sprawdzi się na smartfonie podczas jazdy autobusem czy krótkiej przerwy. Gra jest do kupienia w cenie 26,81 PLN w Sklepie Play, co w porównaniu do 53,99 PLN ze Steam jest bardzo atrakcyjną ceną jak na tak wciągający tytuł. Sam mam już kilka poziomów za sobą więc mogę podzielić się z Wami pewną poradą: często nie warto być Babą. Czasami lepiej być niczym skała lub twardy mur. I w tym przypadku nie jest to żadna motywacyjna metafora, a coś, co powinniście traktować dosłownie.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy