Ministerstwo Zdrowia chce, żeby do końca roku rejestracja do lekarzy specjalistów była możliwe przez IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Pacjenci mają też otrzymać możliwość zamówienia e-recepty u lekarza rodzinnego w analogiczny sposób. To ustalenia portalu Prawo.pl.

Rejestracja do specjalistów przez IKP – do jakich lekarzy zapiszemy się online?

rejestracja do specjalistów IKP

Internetowe Konto Pacjenta funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Obecnie możemy za jego pomocą m.in. zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz odebrać e-recepty i e-skierowania. Ministerstwo Zdrowia chce, by funkcjonalności było więcej. Do końca roku ma być możliwość rejestracji przez IKP lekarzy specjalistów. Na początek do kardiologów, endokrynologów, ortopedów i neurologów. Bez wychodzenia z domu będzie można również poprosić lekarza rodzinnego o wystawienie e-recepty.

Centralna e-rejestracja dostępna z poziomu IKP ma przynieść istotne usprawnienia. Umożliwi ona dostęp do grafików wszystkich placówek medycznych w jednym miejscu. Dzięki temu będzie możliwe wyszukanie specjalisty w wybranej przez siebie miejscowości i zapisanie się na konsultację. Rozwiązania te odciążą system ochrony zdrowia, ale także zwiększą dostęp do lekarzy specjalistów – mówi Anna Goławska, wiceminister zdrowia odpowiedzialna za cyfryzację, cytowana przez Prawo.pl. Pacjenci będą też otrzymywać powiadomienia o zbliżającej się wizycie.

Czytaj także: UOKiK: Polacy zadowoleni z aplikacji finansowych

Obecnie aktywnych na Internetowym Koncie Pacjenta jest 9,4 mln osób. Dla porównania, na początku roku było ich 5,6 mln.

źródło: PAP MediaRoom, Prawo.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.