rejestracja do specjalistów IKP

Rejestracja do specjalistów i zamówienie recepty będzie możliwe przez IKP

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Ministerstwo Zdrowia chce, żeby do końca roku rejestracja do lekarzy specjalistów była możliwe przez IKP (Internetowe Konto Pacjenta). Pacjenci mają też otrzymać możliwość zamówienia e-recepty u lekarza rodzinnego w analogiczny sposób. To ustalenia portalu Prawo.pl.

Rejestracja do specjalistów przez IKP – do jakich lekarzy zapiszemy się online?

rejestracja do specjalistów IKP

Internetowe Konto Pacjenta funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Obecnie możemy za jego pomocą m.in. zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz odebrać e-recepty i e-skierowania. Ministerstwo Zdrowia chce, by funkcjonalności było więcej. Do końca roku ma być możliwość rejestracji przez IKP lekarzy specjalistów. Na początek do kardiologów, endokrynologów, ortopedów i neurologów. Bez wychodzenia z domu będzie można również poprosić lekarza rodzinnego o wystawienie e-recepty.

Centralna e-rejestracja dostępna z poziomu IKP ma przynieść istotne usprawnienia. Umożliwi ona dostęp do grafików wszystkich placówek medycznych w jednym miejscu. Dzięki temu będzie możliwe wyszukanie specjalisty w wybranej przez siebie miejscowości i zapisanie się na konsultację. Rozwiązania te odciążą system ochrony zdrowia, ale także zwiększą dostęp do lekarzy specjalistów – mówi Anna Goławska, wiceminister zdrowia odpowiedzialna za cyfryzację, cytowana przez Prawo.pl. Pacjenci będą też otrzymywać powiadomienia o zbliżającej się wizycie.

Czytaj także: UOKiK: Polacy zadowoleni z aplikacji finansowych

Obecnie aktywnych na Internetowym Koncie Pacjenta jest 9,4 mln osób. Dla porównania, na początku roku było ich 5,6 mln.

źródło: PAP MediaRoom, Prawo.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy