Wydzielenie osobnej marki Redmi okazało się strzałem w dziesiątkę ze strony Xiaomi. Dzięki temu dział ten zyskał większą autonomię, co przełożyło się na zaoferowanie wielu udanych konstrukcji, które wręcz zalały rynek. Pod tym względem szczególnie dobrze wypadają Redmi Note 7, Redmi Note 8 i 8 Pro. Firma zamierza teraz udostępnić swojej średniopółkowej marce kolejne narzędzie, które może przekonać ludzi do wyboru właśnie jej: szybkie ładowanie do 100 W.

Redmi Note z ładowarką 100 W

Redmi Note z ładowarką 100 W

Źródłem tych rewelacji jest nieoceniony Digital Chat Station, który podzielił się nimi na platformie Weibo. Warto tu dodać, że obecnie najszybciej ładujący się przedstawiciel serii Redmi Note i tak nie ma powodu do wstydu. Redmi Note 10 Pro oferuje moc ładowania do 33 W, co i tak jest naprawdę wysoką wartością, biorąc pod uwagę nawet znacznie droższe konstrukcje. Producent jednak uznał, że to za mało. 

Zobacz też: Wakacyjne promocje w Plusie: bezpłatne 150 GB, tańsze smartfony i nie tylko

Pamiętajmy, że niedawno Xiaomi przedstawiło swoje nowe rozwiązanie HyperCharge i pokazało, że przewodowe ładowanie 200 W może naładować baterię 4000 mAh do 50 procent w ciągu zaledwie trzech minut i do pełna w zaledwie osiem minut. Nic więc dziwnego, że technologię 100 W chce przenieść teraz do nieco niższej półki cenowej. I tu pojawiają się pewne wątpliwości. Otóż flagowe ładowanie 200 W nie jest obecnie obojętne dla baterii, do czego przyznał się sam producent. Tym samym można uznać, że ładowanie 100 W jest obecnie najszybszą rozsądną technologią oferowaną na rynku, chociaż wiele osób i do niej ma zastrzeżenia właśnie z powodu potencjalnego wpływu na baterię. Tym samym nie wszyscy będą postrzegali tę funkcjonalność w Redmi Note jako zaletę.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.