Samsung nie kupi OLED od LG

Samsung kupi ekrany do telewizorów od LG? Producent zabiera głos w tej sprawie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wiele plotek twierdziło, że Samsung chce złożyć zamówienie na panele OLED od LG Display dla swoich przyszłych telewizorów. Jednak południowokoreańska firma zaprzeczyła, że podjęła taki krok. Przy okazji Samsung podkreślił, że jego technologia QLED jest znacznie lepsza w przypadku telewizorów od matryc OLED, więc taki krok z perspektywy firmy nie miałby sensu. I o ile można się spierać co do jakości prezentowanego obrazu, to przypadek pewnego fana TVP Info dość jasno pokazuje nam, że OLED wciąż ma pewne problemy, które mogą być nie do przełknięcia w przypadku telewizji.

Samsung nie kupi OLED od LG

Samsung nie kupi OLED od LG

Według krążących po sieci plotek Samsung miał zamówić 2-3 mln paneli OLED od LG Display i wprowadzić na rynek pierwsze telewizory OLED w drugiej połowie 2021 lub pierwszej połowie 2022 roku. Samsung miał zdecydować się na ten krok z powodu spadku zysków z telewizorów LCD i rosnącej konkurencji ze strony chińskich firm telewizyjnych, takich jak HiSense, TCL i Xiaomi. W odpowiedzi na te pogłoski przedstawiciel Samsunga wyraźnie stwierdził:

Nie zmieniamy naszych planów. Panele QLED mają lepszą jakość obrazu niż telewizory OLED. Wszelkie plotki o współpracy z LG na tym polu są bezpodstawne. To prawda, że ceny LCD rosną, a my stoimy w obliczu trudnej sytuacji, ale mamy wystarczające możliwości, aby je przezwyciężyć jako liderzy rynku.

Zobacz też: Polska marka proponuje trzy smartwatche na Dzień Ojca

Pamiętajmy także, że Samsung w ostatnich latach mocno się skupił na marketingowi przeciwko telewizorom OLED. Wprowadzenie takiego produktu mogłoby więc podważyć jej starania i wiarygodność w tej kwestii tym samym szkodząc panelom QLED.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy