Boston Dybamics Spot planuje trasy

Hyundai oficjalnie przejmuje kontrolę nad najpopularniejszymi robotami na świecie

1 minuta czytania
Komentarze

Hyundai nareszcie sfinalizował swoją umowę z SoftBankiem, na mocy której przejął 80 procent udziałów w Boston Dynamics. Firma będzie nadal produkować i dzierżawić roboty, ale Hyundai planuje rozszerzyć swój zasięg i wykorzystać jej potencjał w innych przedsięwzięciach. Oznacza to, że technologia, znana z najbardziej rozpoznawalnych robotów na świecie, może trafić do innych produktów firmy, w tym do samochodów.

Hyundai przejął Boston Dynamics

https://youtu.be/O2_NEy0iDck

Koreański producent samochodów Hyundai ogłosił, że zamknął transakcję zakupu pakietu kontrolnego akcji amerykańskiego producenta robotów Boston Dynamics. Firma ta, znana z robota Spot, była w całości własnością SoftBank. Hyundai rozpoczął negocjacje z holdingiem w listopadzie 2020 roku. Do grudnia Hyundai zgodził się na 80-procentowy pakiet kontrolny w firmie o wartości 880 milionów dolarów. Spółka zależna SoftBank zachowa pozostałe 20 procent udziałów. W poniedziałek Hyundai sfinalizował transakcję i posiada teraz oficjalną kontrolę nad producentem robotów.

Zobacz też: Android 12 Beta 1 już dostępna dla realme GT 5G – szybko poszło

Boston Dynamics już po raz trzeci zmienia właściciela. Firma macierzysta Google Alphabet jako pierwsza wykazała zainteresowanie firmą stworzoną na MIT, kupując ją w 2013 roku za 500 milionów dolarów. Japoński holding technologiczny SoftBank następnie odkupił firmę w 2017 roku za nieujawnioną kwotę. Przejęcie BD przez Hyundaia jest jednym z kroków w jego dążeniu do zapewnienia inteligentnych rozwiązań mobilności. Rozwiązania te obejmują autonomiczne pojazdy, sztuczną inteligencję, miejską mobilność powietrzną, inteligentne fabryki i robotykę. Nie oznacza to jednak, że Boston Dynamics przestanie produkować roboty komercyjne. Nowy właściciel planuje rozszerzyć globalną sprzedaż i usługi BD dla swojej obecnej linii produktów.

Źródło: TechSpot

Motyw