Hack4Lem zakończony

Hack4Lem zakończony – zwycięzcy zaprojektowali wyjątkowe rozwiązania

2 minuty czytania
Komentarze

40-godzinny maraton tworzenia innowacyjnych rozwiązań Hack4Lem został zakończony. Poznaliśmy oficjalną listę zwycięzców rywalizacji oraz rozwiązania, które zaprojektowali. Trzeba przyznać, że robią one wrażenie.

Hack4Lem zakończony – oto zwycięskie projekty

O wydarzeniu Hack4Lem pisaliśmy już w niedzielę. To hackathon, który łączył w sobie dwie dziedziny: literaturę oraz technologię. W tym roku obchodzimy stulecie urodzin Stanisława Lema pod hasłem Widziałem przyszłość. Uczestnicy Hack4Lem mieli za zadanie wcielić się w słynnego polskiego pisarza i zaprojektować rozwiązania, które mogą zmienić świat. Łączna pula nagród wynosiła 150 tysięcy złotych. Uczestnicy hackathonu po zakończeniu rywalizacji zachowali wszystkie prawa autorskie do wytworzonych projektów.

Zwycięskie projekty w kategorii biznesowo-technologicznej:

  • I MIEJSCE: „Twój Druh” – mechanizm wykrywania anomalii płatniczych informujący bliskich właściciela konta o nietypowych zachowaniach, zwłaszcza u osób cierpiących na choroby psychiczne.
  • II MIEJSCE: „Stokenizowane bony” –  rozwiązanie blockchain generujące bony, które mogą zostać wydane tylko we wskazanych instytucjach w określonym czasie, żeby stymulować poszkodowane sektory gospodarki w trakcie kryzysu.
  • III MIEJSCE: „BankVenture” – Usługa zmieniająca umowy bankowe w krótkie, fabularne opowiadania zawierających wszystkie kluczowe zapisy.

Zwycięskie projekty w kategorii dotyczącej zwalczania cyberprzemocy:

  • I MIEJSCE: „HateSilencer” – dodatek do przeglądarki, który dzięki technikom NLP i Machine Learning wykrywa na stronach internetowych różne objawy internetowej przemocy.
  • II MIEJSCE: „Przerwij spiralę hejtu” – projekt zwracający uwagę na krzywdzące czyny i komunikaty, poprzez uczenie pozytywnego języka komunikacji w formie interaktywnego quizu.
  • III MIEJSCE: „LoveBot”  – bot oparty o głębokie sieci neuronowe, który rozpoznaje mowę nienawiści i generuje miłe, wspierające wypowiedzi, a następnie wysyła je do ofiary cyberprzemocy.

Czytaj także: Cyberatak na 4350 polskich adresów e-mail – Polska podejrzewa rosyjskie służby

Organizatorzy wydarzenia zachęcają uczestników, by dalej rozwijali swoje pomysły. Niektóre mogą rozwinąć się w pełnoprawne produkty.

źródło: informacja prasowa

Motyw