Chrome z szybszym przetwarzaniem JavaSctipt

Tryb incognito w Google Chrome na iOS można już blokować za pomocą Face ID i Touch ID

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Google Chrome to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Jak nietrudno się domyślić, produkt giganta z Mountain View można spotkać na wszystkich najpopularniejszych platformach, w tym iOS, czyli systemie domyślnie zainstalowanym na każdym iPhonie. Tak się składa, że właściciele smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka mogą już skorzystać z bardzo ciekawej funkcji, która trafiła do aplikacji Chrome. Pozwala ona blokować dostęp do trybu incognito przez Face ID lub Touch ID. To rozwiązanie daje pewność, że zawartość trybu prywatnego będzie rzeczywiście prywatna i przeznaczona tylko dla naszych oczu.

Blokowanie dostępu do trybu incognito w Chrome przez Face ID lub Touch ID już na iPhone’ach

Chrome incognito Face ID

Tryb incognito można znaleźć w każdej liczącej się na rynku przeglądarce. Jego uruchomienie sprawia, że wyszukiwane przez nas treści nie są w żaden sposób zapamiętywane. Od teraz wszyscy chętni posiadacze iPhone’ów korzystający z mobilnej wersji Chrome’a mogą zacząć blokować dostęp do wspomnianego trybu przez Face ID lub Touch ID. Mimo że nowość nie została jeszcze oficjalnie wdrożona, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uruchomić ją ręcznie, korzystając z flag.

Zobacz także: Chrome OS nareszcie może liczyć na regularne i częste aktualizacje

Aby włączyć blokowanie trybu incognito w Chrome przez Face ID lub Touch ID na iPhone’ach, należy najpierw odpalić aplikację Google Chrome. Następnie w polu wyszukiwania trzeba wpisać chrome://flags. Później w kolejnym polu wyszukiwania należy wyszukiwać frazę Device Authentication for Incognito i uruchomić przypisaną do niej opcję, wybierając „Enabled”. To już wszystko – od tego momentu uzyskanie dostępu do trybu incognito będzie wymagało weryfikacji przez Face ID lub Touch ID. Wiele osób z pewnością doceni tę możliwość.

Źródłó: PhoneArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy