OnePlus Nord n100

OnePlus Nord N200 jeszcze nie miał premiery, a już wiemy, że dostanie tylko jedną dużą aktualizację

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

OnePlus to bardzo popularna firma, która słynie przede wszystkim ze smartfonów. A skoro o smartfonach mowa, to wiemy, że wielkimi krokami zbliża się premiera modelu OnePlus Nord N200, czyli następcy budżetowego Norda N100. Niestety wymienione smartfony łączy temat aktualizacji – oba dostaną tylko jedno duże uaktualnienie. Nie brzmi to zbyt ciekawie, ale cóż – taka jest nowa polityka OnePlusa i nie pozostaje nam nic innego, jak się z tym pogodzić.

OnePlus Nord N200 z tylko jedną dużą aktualizacją

OnePlus Nord N100
OnePlus Nord N100

Jeszcze do niedawna OnePlus produkował tylko flagowce, ale producent w końcu postanowił uderzyć w segment niskiej i średniej półki. Wygląda na to, że ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę, bo firma nie zaprzestaje wydawania na rynek tego typu urządzeń. Tak się składa, że już niedługo do sklepów trafi OnePlus Nord N200, który będzie budżetowcem z krwi i kości. W jego wnętrzu znajdziemy m.in. Snapdragona 480 5G lub MediaTeka Dimensity 700, 4 lub GB RAM-u i 64 albo 128 GB pamięci wbudowanej.

Zobacz także: Jak wyróżnić się z tłumu smartfonem? Oto odpowiedź!

Czy nam się to podoba, czy też nie, OnePlus właśnie potwierdził, że model Nord N200 dostanie tylko jedną dużą aktualizację Androida. Jeśli więc sprzęt pojawi się na rynku z Androidem 11, to osoby, które zdecydują się na jego zakup, mogą liczyć na co najwyżej Androida 12. Jeśli chodzi o uaktualnienia zabezpieczeń, to OnePlus obiecuje, że będzie je wydawać przez 3 lata, choć nie wiadomo z jaką częstotliwością. OnePlus Nord N200 ma kosztować 239 dolarów (ok. 911 złotych), więc nie da się ukryć, że w tej cenie można było oczekiwać nieco lepszego wsparcia.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy