Kahoot! wchodzi na polski rynek

Aplikacja Kahoot! wchodzi na polski rynek – użytkownicy zyskają na tym jedną rzecz

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Globalna platforma edukacyjna Kahoot! ogłosiła, że jej aplikacja oficjalnie wchodzi na polski rynek. Program już wcześniej był znany na naszym rynku, jednak teraz korzystanie z niego jest łatwiejsze. Pozwola na to polska wersja językowa.

Kahoot! wchodzi na polski rynek

Kahoot! powstał w 2013 roku. Od tego czasu skorzystało z niego przeszło 5 miliardów użytkowników z 200 krajów. W Polsce w ubiegłym roku na platformie było 13 milionów czynnych graczy, w tym 1,5 miliona uczniów.

Kahoot! jest najbardziej znany z możliwości tworzenia quizów, które pozwalają utrwalać wiedzę w formie zabawy. Pytania i odpowiedzi są wyświetlane np. na ekranie telewizora lub za pośrednictwem rzutnika w sali szkolnej, a gracze udzielają odpowiedzi na swoich smartfonach, klikając kafelki w odpowiednich kolorach. System bierze pod uwagę szybkość i trafność odpowiedzi i przydziela użytkownikom odpowiednią liczbę punktów.

Czytaj także: CD Project Red: Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 to marny pomysł

Oficjalne wejście platformy Kahoot! na polski rynek oznacza jedną istotną zmianę dla użytkowników z naszego kraju. Chodzi o pojawienie się polskiej wersji językowej. Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem – komentuje Eilert Hanoa, prezes zarządu Kahoot!.

źródło: Kahoot!

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy