Wirus na Androida BRATA

Aplikacja Google wciąż przestaje działać – jak naprawić nowy problem?

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Duże firmy zwykle długo testują nowe wersje programów i systemów nim te zostaną udostępnione użytkownikom. Nie oznacza to jednak, że poważne błędy się nie zdarzają. Kolejnym przykładem potwierdzającym tę tezę jest poważna awaria wielu aplikacji Google. Wedle doniesień problemy dotykają głównie aplikacji takich jak: Podcasty Google, Obiektyw Google i Asystent Google.

Awaria aplikacji Google – co robić?

Awaria aplikacji Google

Dokładniej rzecz biorąc Podcasty i Obiektyw ciągle się zawieszają, a Asystent jest po prostu niedostępny. Warto dodać, że nie jest to problem po stronie serwera, ponieważ nie dotyka on osób, które nie zainstalowały najnowszych aktualizacji dostępnych na smartfon. Warto również dodać, że nie wszyscy, którzy zdecydowali się na aktualizację, borykają się z problemem. Ci jednak i tak są w dość komfortowej sytuacji. Warto także podkreślić, że ten wbrew pozorom nie leży w samych wyżej wspomnianych programach, a samej aplikacji Google. W ten sposób można mieć ich najnowsze wersje. 

Zobacz też: GPD z potężnym wyciekiem danych klientów – to już kolejna wpadka z modelem Win 3

Problemy zaczynają się dopiero po aktualizacji aplikacji Google do wersji 12.23.16.23.arm64. Po niej program ciągle się zawiesza. Jest on natomiast niezbędny do działania wielu z aplikacji Google. Wyżej wspomniane problemy z aplikacjami to jednak nie jest najgorsze, co może się przytrafić. W Sklepie Play jest pełno opinii mówiących o problemach z działaniem smartfona samego w sobie:

Komunikat o ciągłym błędzie uniemożliwia używanie telefonu. Cudem udało mi się wejść w ustawienia i wymusić zatrzymanie aplikacji. Niestety wiele przydatnych funkcji również padło- choćby grupowanie kart w Chrome. Co ciekawe nie zadzwonił mi również ustawiony budzik. Z grubsza na dzień 22.06.2021 nie radzę aktualizować!

— Napisał jeden z użytkowników.

Co ciekawe użytkownicy wersji beta oznaczonej tym samym numerem nie są dotknięci problemem.

Co robić?

Rozwiązania problemu są dwa. Po pierwsze można zostać testerem aplikacji Google, dzięki czemu dostaniemy dostęp do stabilnie działającej bety. Aby jednak mieć do niej dostęp, należy zarejestrować się w programie testowym, a następnie pobrać wersję beta ze Sklepu Play. To jednak naraża nas na potencjalne błędy wersji beta, które mogą pojawić się w przyszłości. Kolejnym rozwiązaniem jest odinstalowanie aktualizacji aplikacji Google. Aby to zrobić, należy wejść w:

Ustawienia /Aplikacje/Google/Odinstaluj aktualizacje

To jednak pozbawi nas najnowszych funkcji programu i jego zabezpieczeń. Dlatego też po ukazaniu się łatki rozwiązującej problem należy natychmiast zaktualizować program do najnowszej wersji.

Źródło: 9to5google

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy