Skuteczny sposób na czkawkę

Nowa metoda leczenia czkawki – wystarczy jeden prosty gadżet

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Przestraszenie kogoś, wypicie wody z odwróconej szklanki, oddychanie do papierowej torby. To wszystko są domowe sposoby, które rzekomo leczą czkawkę. Sam mogę poręczyć co najwyżej za tą pierwszą – w przypadku mojej żony działa zawsze. Jednak teraz pojawiło się specjalne urządzenie, które mogłoby oszczędzić jej nerwów, a także pomóc osobom, które na wszelkie próby wzbudzenia przerażenia reagują kolejnym czknięciem.

Skuteczny sposób na czkawkę

HiccAway to specjalnie skonstruowana słomka, która ma za zadanie natychmiastowo wyleczyć nas z czkawki. Została ona zaprojektowana przez dr Ali Seifi, dyrektora oddziału intensywnej terapii neurologicznej na Uniwersytecie w Teksasie, aby pomóc pacjentom wracającym do zdrowia po urazach neurologicznych w radzeniu sobie z czkawką. Warto tu dodać, że według autora projektu czkawka jest powszechna w przypadku urazów mózgu. 

Zobacz też: Samsung przełożył premierę Exynosa z Radeonem – nie będziemy jednak czekać zbyt długo

Stosowanie słomki jest tutaj banalnie proste: Wystarczy umieścić nasadkę na wybranym ustawieniu (dziecko lub dorosły) i włożyć słomkę do szklanki z wodą, która jest mniej niż w połowie pełna. Następnie należy siłą pociągnąć łyk z ustnika i natychmiast połknąć, jednym tchem. Powtórz ten proces dwa do trzech razy i w ten sposób czkawka powinna zniknąć. Według Dr. Seifi słomka wytwarza wystarczające ciśnienie podczas picia, aby obniżyć przeponę i jednocześnie poruszyć nagłośnię, czyli chrząstkę w krtani, która chroni nas przed zakrztuszeniem się podczas połykania. Stymuluje to dwa kluczowe nerwy: przeponowy i błędny, które są odpowiedzialne za czkawkę. Jak widać, wciąż jest sporo miejsca na pozornie proste i pozbawione elektroniki, acz użyteczne gadżety. Obecnie słomka została wyceniona na 14 USD, jednak pojawienie się jej znacznie tańszych odpowiedników z Państwa Środka to pewnie kwestia kilku tygodni.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy