htc-logo

 

Nie od dziś wiadomo, że ważnym czynnikiem od którego zależy długie „życie” smartfonów jest wsparcie niezależnych developerów. A tego wsparcia nie byłoby z pewnością, gdyby nie otrzymywali oni potrzebnych do pracy plików na mocy odpowiednich licencji.

HTC, pomne swoich zobowiązań, właśnie rozpoczęło wypuszczanie źródeł kernela dla wielu swoich smartfonów – w tym, co ciekawe, HTC One V, który nie miał jeszcze swojej premiery. W zestawieniu brakuje nadal modeli One S i One X, ale lista jest i tak warta przejrzenia.

list

Od tej chwili developerzy korzystając z tych plików będą mogli kompilować swoje customowe jadra Linuxa dla wymienionych na liście urządzeń, z czego na pewno będą zadowoleni użytkownicy nieoficjalnych ROMów.

źródło: androidspin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.