Chrome Web Store wyróżni najlepsze rozszerzenia

Chrome OS nareszcie może liczyć na regularne i częste aktualizacje

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Na początku tego roku Google ogłosiło, że od trzeciego kwartału przejdzie na 4-tygodniowy cykl wydawania stabilnych aktualizacji dla przeglądarki Chrome. Dzięki temu te będą pojawiały się regularniej, oferując przy tym o wiele lepiej dopracowane funkcje. Teraz firma ogłosiła, że taki sam cykl wydawniczy będzie miał system Chrome OS. Warto tu przypomnieć, że aktualizacje do Chrome i Chrome OS od pewnego czasu nie są już tym samym i nawet porzucone Chromebooki wciąż dostają nowsze wersje przeglądarki.

Aktualizacje do Chrome OS co 4 tygodnie

Aktualizacje do Chrome OS co 4 tygodnie

W tej chwili Google wydaje nowe stabilne aktualizacje Chrome OS co 6 tygodni. Jednak od czwartego kwartału czas ten ulegnie znacznemu skróceniu. Dzięki temu posunięciu firma chce szybko dostarczać nowe funkcje dla klientów. Ponadto, gigant wyszukiwania będzie nadal skupiał się na kluczowych filarach Chrome OS, którymi są bezpieczeństwo, stabilność, szybkość i prostota. Co więcej, Google wprowadzi również nowy kanał 6-miesięcznych stabilnych aktualizacji dla użytkowników korporacyjnych i edukacyjnych po wydaniu M96 w Q4. Będzie to naprawdę pomocne dla administratorów, którzy zarządzają ogromną liczbą urządzeń.

Zobacz też: Ręczne kamery termowizyjne oparte na Androidzie – nowe propozycje od firmy Fotric

To oznacza, że wszelkie nowości wprowadzane do wersji testowych systemu pojawią się w stabilnych wydaniach o wiele szybciej, niż do tej pory. Przy okazji Google ma pominąć wydanie M95, tak aby nie wprowadzać już na starcie rozbieżności pomiędzy klientami indywidualnymi a korporacyjnymi. Nie wiadomo, czy ci drudzy będą kilka wersji opóźnieni, czy też w ich cyklu wydawniczym niektóre wersje systemu będą po prostu pomijane. Bardziej prawdopodobny jest jednak drugi scenariusz, ponieważ już po trzech latach byliby oni o rok aktualizacji do tyłu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy