Exynos 2200 nowe testy

Samsung przełożył premierę Exynosa z Radeonem – nie będziemy jednak czekać zbyt długo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Minęły już dwa lata, odkąd Samsung ogłosił współpracę z AMD w zakresie mobilnych GPU, ale nie doczekaliśmy się jeszcze pierwszego produktu będącego owocem tego porozumienia. Oczekiwano, że koreański gigant technologiczny ogłosi GPU w tym miesiącu. Teraz jednak wiadomo, że do tego nie dojdzie. Nie oznacza to jednak, że będziemy musieli szczególnie długo czekać na taki procesor. Jego premiera ma bowiem mieć miejsce już w lipcu.

Exynos z Radeonem w lipcu

Na początku tego roku Samsung ujawnił, że jego następny flagowy chipset Exynos będzie posiadał procesor graficzny AMD. Wtedy właśnie Ice Universe zdradził za pomocą Twittera, że układ ten pojawi się w 2021 roku i będzie on napędzał Galaxy Z Fold 3. Warto dodać, że to właśnie on był autorem przecieków podających czerwiec jako datę premiery tego procesora. Najwyraźniej więc po drodze coś musiało ulec zmianie. Niestety, ale Ice nie zdecydował się na podanie szczegółów na ten temat. Nie jest to jednak raczej spowodowane problemami z samym układem — miesiąc to zdecydowanie za mało, aby wprowadzić tu jakieś poprawki.

Zobacz też: 5 powodów, dlaczego warto korzystać z Microsoft PowerPoint

Dodatkowo pierwsze próbki są już rękach partnerów i w fazie testów. Jeśli posty na koreańskim forum Clien opisują stan faktyczny, to pod względem graficznym układ ten zostawi daleko w tyle GPU z Apple A14 Bionic. Co więcej,  pojawiają się także głosy, że mobilny GPU RDNA2 był w stanie nieznacznie pokonać następną generację GPU Mali firmy Arm. Z drugiej strony układ ten dość mocno traci na wydajności z powodu wzrostu temperatury. Mimo to wciąż zachowuje on wyższą wydajność, niż obecne flagowe GPU Mali-G78. Miejmy nadzieję, że Samsung zadba o odpowiednie chłodzenie smartfonów z tym układem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy