Android 5.1.1 Lollipop dla Xperii Z3 oraz Z2 jeszcze w tym miesiącu – co tak właściwie zmieniło Sony?

Newsy

xperia_z3

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Sony w tym roku zaskoczyło wszystkich tym, że postanowiło zaktualizować wszystkie urządzenia z flagowej serii Xperia Z – także te z początku – do Androida 5.0 Lollipop. Teraz przyszła pora na kolejny etap i naprawę błędów z wieku młodzieńczego „Lizaka”. Pierwsze dwa smartfony już są na liście oczekujących.

 

Japoński oddział Sony oficjalnie ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu Xperia Z3 oraz Z2 otrzymają Androida 5.1.1 Lollipop. Razem z tą informacją, firma przedstawiła listę zmian, która jednak dotyczy przesiadki z KitKata na najnowszego Lizaka. Po przesianiu tego spisu i zignorowaniu nowości od Google, odkryjemy, że Sony tak naprawdę zmieniło… dwie rzeczy.

 

sony xperia z2 z3 android 5.1.1 lollipop

 

Pierwszą jest rozszerzony pasek notyfikacji, za pomocą którego będziemy mogli bezpośrednio połączyć się z daną siecią WiFi czy też urządzeniem Bluetooth – nie trzeba będzie wchodzić do ustawień.

 

sony xperia z2 z3 android 5.1.1 lollipop 2112

 

Druga zmiana to nowy zestaw ikon. Oczywiście można spodziewać się także nowych animacji.

 

Jak widać, Sony zbyt dużo nie wprowadziło zmian, ale sam Android 5.1.1 Lollipop już w sobie ma wiele niezbędnych zmian, które naprawią problemy „Lizaka”. Kiedy aktualizacja pojawi się w Polsce? Zapewne niezbyt długo po japońskim rynku.

 

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x