xperia_z3

Sony w tym roku zaskoczyło wszystkich tym, że postanowiło zaktualizować wszystkie urządzenia z flagowej serii Xperia Z – także te z początku – do Androida 5.0 Lollipop. Teraz przyszła pora na kolejny etap i naprawę błędów z wieku młodzieńczego „Lizaka”. Pierwsze dwa smartfony już są na liście oczekujących.

Japoński oddział Sony oficjalnie ogłosił, że jeszcze w tym miesiącu Xperia Z3 oraz Z2 otrzymają Androida 5.1.1 Lollipop. Razem z tą informacją, firma przedstawiła listę zmian, która jednak dotyczy przesiadki z KitKata na najnowszego Lizaka. Po przesianiu tego spisu i zignorowaniu nowości od Google, odkryjemy, że Sony tak naprawdę zmieniło… dwie rzeczy.

sony xperia z2 z3 android 5.1.1 lollipop

Pierwszą jest rozszerzony pasek notyfikacji, za pomocą którego będziemy mogli bezpośrednio połączyć się z daną siecią WiFi czy też urządzeniem Bluetooth – nie trzeba będzie wchodzić do ustawień.

sony xperia z2 z3 android 5.1.1 lollipop 2112

Druga zmiana to nowy zestaw ikon. Oczywiście można spodziewać się także nowych animacji.

Jak widać, Sony zbyt dużo nie wprowadziło zmian, ale sam Android 5.1.1 Lollipop już w sobie ma wiele niezbędnych zmian, które naprawią problemy „Lizaka”. Kiedy aktualizacja pojawi się w Polsce? Zapewne niezbyt długo po japońskim rynku.

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.