Hack4Lem

Trwa Hack4Lem – 40-godzinny maraton tworzenia innowacyjnych rozwiązań

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

To wyjątkowy weekend dla miłośników programowania i projektowania rozwiązań, które mogą zmienić świat. Trwa hackathon Hack4Lem, w którym uczestniczy kilkaset osób z całej Polski. Dziś po południu poznamy zwycięzców rywalizacji.

Hack4lem – na czym polega to wydarzenie?

Trwający hackathon organizowany przez PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema to dosyć wyjątkowe wydarzenie, bo łączy w sobie dwie dziedziny: literaturę oraz technologię. W ten weekend powstanie przyszłość, którą widział Stanisław Lem – zapowiadali w piątek organizatorzy.

Uczestnicy Hack4Lem mogli zdecydować, czy chcą stworzyć Bank Przyszłości, wykorzystując technologie takie jak blockchain, IoT i inteligentne doradztwo, czy może chcą wymyślić edukacyjne lub technologiczne rozwiązanie adresujące problem przemocy w internecie. Łączna pula nagród w rywalizacji to 150 000 zł. Zwycięskie drużyny wyłoni jury, w skład którego wchodzą Grzegorz Pawlicki (PKO Bank Polski), Joanna Molik (Microsoft), Artur Kurasiński, Dawid Łasiński (Pan Belfer) i Michał Białek (Wykop). Co istotne, uczestnicy hackathonu po zakończeniu rywalizacji zachowają wszystkie prawa autorskie do wytworzonych projektów. Dzięki temu będą mogli kontynuować pracę nad nimi po wydarzeniu.

Ostateczny termin złożenia projektów przez uczestników upływa dziś o 9:00. Trzy godziny później na Discordzie zostanie ogłoszona lista finalistów. Do 15:35 potrwają prezentacje projektów, a o 16:15 poznamy zwycięzców rywalizacji. Wydarzeniu towarzyszą tematyczne debaty i wystąpienia ekspertów. Na niedzielę zaplanowano m.in. wystąpienie Artura Chmielewskiego, polskiego inżyniera pracującego w NASA (Jak NASA dzisiaj goni Lema, godz. 15:00). O 15:35 Wojciech Zemek, były sekretarz Stanisława Lema podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat Czy technologie nas zbawią?, natomiast na 15:55 zaplanowano debatę o nowych technologiach w bankowości i cyberbezpieczeństwie.

Czytaj także: Google nie chce zostać w tyle – lokalizacja urządzeń musi zostać ulepszona

Transmisje i materiały wideo z Hack4Lem można oglądać na stronie hack4lem.com oraz na facebookowym profilu hackathonu.

źródło: Hack4Lem, zdjęcie główne: Twitter/Hack4Lem

    Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy