xiaomi miui stan zdrowia akumulatora wskaznik

Xiaomi chce, żebyś wiedział, czy akumulator w Twoim smartfonie jest zdrowy

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Pamiętacie jeszcze aferę, gdy okazało się, że Apple celowo obniża wydajność swoich smartfonów? Z pewnością pamiętacie. Amerykanie argumentowali swoją decyzję żywotnością akumulatorów i bezpieczeństwem użytkowników, co niekoniecznie trafiło do wszystkich. Niemniej pojawił się nowy wskaźnik w iOS, który informuje, w ilu procentach ogniwo jest jeszcze sprawne. Tymczasem wśród konsumentów pojawiła się poniekąd chęć większej dbałości o akumulatory. Teraz z pomocą przychodzi Xiaomi, które do MIUI dodaje podobny wskaźnik, choć nieco bardziej rozbudowany, ale cel jest ten sam – monitorowanie stanu zdrowia akumulatora.

Xiaomi wprowadza wskaźnik stanu zdrowia akumulatora w MIUI

Tydzień temu przedstawiłem Wam informację, jak Xiaomi ocenia spadek żywotności akumulatorów w połączeniu z ich technologią szybkiego ładowania HyperCharge. Chińczycy wyraźnie zaznaczają, że trzeba dbać o ogniwa, więc pojawia się stosowny wskaźnik w MIUI. Został on podzielony na cztery stany, które mają pokazywać, czy już należy myśleć o wymianie baterii. Oprogramowanie wręcz będzie informowało poprzez powiadomienia o konieczności wizyty w serwisie. Aktualnie to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie w Chinach (patrz: petycja DearXiaomi) dla modelu Redmi Note 10 Pro 5G. Niemniej firma już zapowiedziała, że także użytkownicy serii Mi 11 (również Mi 11i), Mi 10, Redmi K40 i POCO F3 otrzymają stosowną aktualizację.

Zobacz też: Huawei FreeBuds 4 to nowość, którą po prostu trzeba znać.

Jest to więcej niż pewne, że z czasem stan zdrowia akumulatorów w swoich Xiaomi będą mogli sprawdzać użytkownicy na całym świecie. Niemniej na tę chwilę trzeba uzbroić się w cierpliwość. Mimo wszystko na pewno powyższą nowość należy oceniać pozytywnie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy