HarmonyOS lista urządzeń

Kolejna firma potwierdza, że wykorzysta HarmonyOS

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

HarmonyOS ewidentnie już się rozprzestrzenia. Po ostatniej, globalnej konferencji Huawei poznaliśmy pierwsze nowe urządzenia z tym systemem, a także informacje o aktualizacji dotychczasowych. Niemniej firma nie chce trzymać tego oprogramowania wyłącznie dla siebie. Co chwilę możemy słyszeć o tym, że Huawei chce oferować HarmonyOS firmom trzecim i kilka już ustawiło się w kolejce. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie od kolejnej, która naturalnie również pochodzi z Państwa Środka.

HarmonyOS na urządzeniach od Coolpad – pamiętacie jeszcze tę markę?

coolpad huawei harmonyos meizu

Pierwszą, dużą firmą, która ogłosiła, że będzie wykorzystywać HarmonyOS, było Meizu. Marka ta swego czasu miała swoje 5 minut w Polsce, ale niedopracowane oprogramowanie było jedną z przyczyn ich porażki. Dlatego system Huawei niejako idealnie go rozwiązuje. Oczywiście w grze z HarmonyOS na pokładzie są także producenci samochodów czy też… piekarników (Midea). Niemniej wróćmy do rynku mobilnego, bo to Coolpad jest drugą firmą, która oficjalnie potwierdza swoje zainteresowanie systemem od Huawei. Oczywiście jeszcze nie poznaliśmy szczegółów, czy czeka nas zalew nowych, inteligentnych telefonów komórkowych, czy też producent skupi się na innej gałęzi rynku, na przykład IoT. Dzisiaj tak naprawdę istotny jest fakt, że HarmonyOS nie zamyka się wyłącznie w świecie Huawei, a to podstawa, aby mieć znaczenie na rynku.

Zobacz też: T-Mobile chwali się ciekawym rozwiązaniem – operator połączył panele fotowoltaiczne ze stacjami bazowymi.

Tradycyjnie też dla nas HarmonyOS pozostaje głównie w kontekście Huawei, choć miejmy nadzieję, że to również wyłącznie kwestia czasu. O ile niekoniecznie Meizu musi odbudować się i wrócić do Polski, tak niewykluczone, że bliższe nam firmy także zdecydują się na wykorzystanie omawianego systemu.

Źródło: Gizchina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy