Parę dni temu OnePlus oficjalnie potwierdził swoje powiązanie z OPPO. Współpraca będzie opiewała na wielu płaszczyznach, co dla niektórych jest potwierdzeniem oczywistego, a dla innych pytaniem co dalej? Co dalej z dostępnością? Co dalej z samym OxygenOS? Nie brakuje wątpliwości w Sieci, ale na szczęście szybko są one wyjaśniane u samego źródła. To bardzo pozytywna postawa, ale przejdźmy do konkretów. Czy nadal OnePlus będzie mógł chwalić się OxygenOS? Tak, ale to zależy.

OxygenOS zostaje, choć prawdopodobnie nie wszędzie – połączenie OnePlus z OPPO prześledzone

Powyżej możecie przeczytać szczegóły nowej relacji OPPO i OnePlusa, które udostępnił niezawodny Evan Blass. Niemniej w kontekście samego OxygenOS sam prezes, Pete Lau, oficjalnie potwierdził, że chwalona nakładka nadal będzie dostępna poza Chinami. W Państwie Środka OnePlus od początku swojego istnienia kombinował – w końcu pamiętacie HydrogenOS? Dzisiaj wiele wskazuje na to, że pojawi się ColorOS, które nawet objawia się w ramach testów Androida 12 na OnePlus 9 Pro:

Oczywiście to, jak teraz będzie rozwijał się OxygenOS, to inna kwestia. Wciąż niektórzy obawiają się, że to będzie tylko kwestia nazewnictwa i w gruncie rzeczy kolejne odsłony nakładki OnePlusa będą ColorOS pod przykrywką. Niemniej czy to coś złego? Niekoniecznie – na pewno coś innego, a to już wszystkim nie musi przypaść do gustu.

Zobacz też: Motorola Defy oficjalnie zaprezentowana – czas być wytrzymałym.

Mimo wszystko na oficjalne powiązanie OnePlusa z OPPO należy patrzeć pozytywnie. Czy efekty tego ogłoszenia zobaczymy już jesienią, gdy tylko (i o ile) ujrzymy OnePlus 9T? To może być jeszcze za wcześnie, ale dajcie znać, jak oceniacie nakładki OxygenOS i ColorOS?

Źródło: Android Police, Twitter (Evleaks)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.