samsung galaxy s7 logo

Samsung dołącza Xiaomi, OPPO i vivo – bezprzewodowe wysyłanie plików staje się prostsze

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Współprace wielu firm technologicznych praktycznie zawsze wychodzą na dobre. Swego czasu Xiaomi, OPPO i vivo postanowili zebrać się, aby stworzyć wspólny standard wysyłania plików i tak też powstało Mutual Transfer Alliance. Pozwala on na bezprzewodowe dzielenie się treścią z prędkością 20 MB/s i od ponad 1,5 roku jest dostępne na smartfonach wspomnianych firm. Teraz do gry wkracza kolejny gigant, który również chce skorzystać z dobrodziejstwa tej technologii. Jest nim oczywiście tytułowy Samsung, który rozszerzy dotychczasowe rozwiązania.

Technologia Xiaomi, OPPO i vivo teraz także na Samsungach, aby przesyłanie plików nie sprawiało problemów

Samsung Exynos dla Xiaomi Vivo i Oppo

Naturalnie Koreańczycy już wcześniej stworzyli swoje autorskie rozwiązanie do szybkiego dzielenia się plikami bez konieczności podłączania przewodów. Możecie je kojarzyć pod nazwą Quick Share, które zostało zaprezentowane w zeszłym roku. Niemniej powiązanie teraz Samsunga z MTA nie oznacza, że ich technologia odchodzi w kąt. Koreańczycy najzwyczajniej w świecie rozszerzą funkcjonalność. Stosowna aktualizacja została już zapowiedziana, więc trzeba tylko czekać na odpowiedni komunikat.

Siłą rzeczy odkąd zostało założone Mutual Transfer Alliance, Samsung nie jest jedynym producentem, który dołączył do Xiaomi, vivo i OPPO. Poniżej możecie zobaczyć aktualnych graczy powiązanych z omawianą technologią:

xiaomi oppo vivo samsung bezprzewodowe wysylanie plikow

Zobacz też: Już dzisiaj możesz pobrać tapety z Windows 11.

Gdzie w tym wszystkim Google? Amerykanie w tym przypadku stawiani są poniekąd jako konkurencja, gdyż gigant nieco później pokazał Nearby Share (Udostępnianie w pobliżu), będące następcą dla Android Beam. Naturalnie jedna technologia nie wyklucza drugiej, ale jak to zazwyczaj bywa, wygra popularniejszy standard. Pamiętając, że MTA ma zdecydowanie większą siłę przebicia w Chinach, pojedynek może okazać się ciekawy.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy