Znaki Smart Stop przed przejściem dla pieszych

Smart Stop, czyli zostaw smartfona nim przejdziesz przez jezdnię

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Smartfony to istna plaga na przejściach dla pieszych. Dlatego cieszą mnie nowe przepisy, które zabraniają poruszania się po przejściu, używając ich w sposób absorbujący uwagę. Niestety, wiele osób wychodziło z założenia, że ich pierwszeństwo zapewnia im ochronę. Problem w tym, że cmentarze są pełne osób, które miały pierwszeństwo. W ten sposób ta zmiana może uchronić co bardziej upartych i krótkowzrocznych użytkowników przed najgorszymi konsekwencjami.

Znaki Smart Stop przed przejściem dla pieszych

Znaki Smart Stop przed przejściem dla pieszych

Oczywiście nie brakuje głosów, które sugerują, że chodzi tu tylko o to, aby wlepić jak najwięcej mandatów. Jednak Krasnostawska policja zadaje kłam takim twierdzeniom. Otóż dzięki inicjatywie Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie przed dwudziestoma najbardziej ruchliwymi przejściami w mieście pojawiły się znaki poziomie z napisem Smart Stop i przekreślonym symbolem smartfona. Mają one przypominać o tym, aby na czas przechodzenia przez przejście skupić się na tym i nie korzystać w trakcie z urządzenia mobilnego.

Zobacz też: Orange ma 10 000 stacji LTE 1800 – „zniknęło kolejne miejsce ze słabszym zasięgiem”

Oczywiście pomysł ten spotkał się z krytyką. Wielu nawet próbuje powoływać się na bezprawność takich znaków. Tyle że jak już pisałem wyżej: tu nie chodzi o kwestie prawne, a o bezpieczeństwo. Wariatów — i nie, nie jest to pozytywne określenie — na drogach, którzy jeżdżą szybko, ale bezpiecznie, lub kochają zapierdalać, nie brakuje. I znacznie łatwiej jest ich zauważyć kiedy nie trzymamy smartfona w ręku, lub w najgorszym przypadku uskoczyć przed takim. Mam więc nadzieję, że podobna inicjatywa dość szybko rozleje się po całej Lubelszczyźnie, a później po całej Polsce. Bo jeśli chociaż jednej osobie uratuje to zdrowie lub życie, to naprawdę warto. 

Źródło: Lublin112

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy