ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Ostateczna specyfikacja Motoroli Moto G (2015) tuż przed premierą – pojawi się wodoodporność?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola moto g 2015 spis calosc

Z dnia na dzień o Motoroli jest coraz więcej i więcej. Szczególnie tyczy się to Moto G, a więc najpopularniejszego smartfonu firmy. W takim razie zbierzmy wszystko w całość i zobaczmy, co tak właściwie chce nam zaprezentować producent niegdyś należący do Google, a obecnie pod skrzydłami Lenovo.

Zacznijmy od tego, co najczęściej przewija się w różnego rodzaju plotkach. Biorąc pod uwagę ilość powtarzanych informacji, możemy być pewni, że Moto G (2015) będzie posiadała 5-calowy wyświetlacz 720p, a także układ Snapdragon 410. Także design jest nam mniej więcej znany i możecie go ujrzeć na początku newsa. Tyle „pewniaków” z plotek. Ostatnio pojawiła się wiadomość, że wspomniany wygląd będzie można urozmaicać za sprawą Moto Maker, a więc systemu znanego z Moto X. Teraz ponownie wróćmy do specyfikacji i pamięci operacyjnej. Raz mówi się, że będzie to 1 GB, innym razem, że 2 GB. Jak może być w rzeczywistości? Okazuje się, że najprawdopodobniej powstaną dwie wersje z czego właśnie jedna będzie posiadała 1 GB RAM oraz 8 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Druga odmiana będzie miała odpowiednio dwa razy więcej przestrzeni. Następnie aparat. Najczęściej pojawiającą się informacją jest matryca 13 MPx, ale też ostatnio wspomina się mniejszą jednostkę – 8 MPx, która miałaby być stworzona przez Sony. Na koniec zostaje akumulator, który we wszelkich źródłach ma pojemność 2470 mAh – z różnicą w końcówce. Jednak na koniec zostawiłem informacje, w którą naprawdę ciężko uwierzyć jeśli chodzi o Motorolę. Okazuje się, że Moto G (2015) może posiadać certyfikat IPx7, a więc być wodoodporną.

Argumenty za i przeciw tego smartfona możecie przedstawiać sami w komentarzach, ale według mnie bazowa wersja nie zostanie znacznie usprawniona względem poprzednika. Już na sam koniec pozostawiłem cenę oraz datę prezentacji Moto G (2015). Motorola w Brazylii będzie sprzedawać ten model za ~1000 złotych, a w innych krajach ma kosztować tyle, co poprzednik. Z kolei oficjalnie tego smartfona mamy ujrzeć 28 lipca, a więc za niecałe dwa tygodnie.

źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy