I nie, LG nie zacznie produkować własnego iPhone. Firma jednak prowadzi rozmowy z Apple, aby sprzedawać jej produkty w swoich sklepach stacjonarnych. Dzięki temu firma nie zostanie zmuszona do zamykania działów związanych ze sprzedażą smartfonów i wciąż w jej sklepach będzie można nabyć wysokiej klasy urządzenia mobilne. Warto tu dodać, że przecieki wspominają jedynie o koreańskich sklepach producenta AGD i RTV.

LG będzie sprzedawało iPhone

LG będzie sprzedawało iPhone

Ta umowa może dać Apple większy dostęp do rynku i łatwiejszy sposób na sprzedaż urządzeń w Korei. Dzięki temu firma może zwiększyć sprzedaż i poprawić wsparcie klienta. Dzięki temu producent będzie mógł zwiększyć swoje udziały w ojczyźnie Samsunga. Ewentualna umowa, jeśli doszłaby do skutku, obejmowałaby ponad 400 sklepów LG w całym kraju. Obie firmy zamierzają ustanowić dedykowane wysepki Apple w sklepach LG. Te natomiast miałyby być prowadzone bezpośrednio przez pracowników Apple.

Zobacz też: [Recenzja] Teufel Cinebar One – w małym ciele donośny duch

Z kolei inne przecieki sugerują, że sprzedażą mieliby się zajmować odpowiednio przeszkoleni pracownicy LG. Wciąż nie wiadomo kiedy współpraca ta miałaby wejść w życie. Jednak eksperci przewidują, że może to rozpocząć się pod koniec lipca, kiedy LG Electronics jest całkowicie z biznesu smartfonów. Warto także podkreślić, że najprawdopodobniej nie zobaczymy laptopów Apple, ponieważ te stanowiłyby konkurencję dla urządzeń oferowanych przez LG. Możliwe, że jeśli pomysł ten okaże się sukcesem, to produkty Apple zagoszczą w sklepach LG nie tylko w Korei Południowej, ale i na całym świecie

Źródło: pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.