PGE ostrzega przed fałszywymi stronami

PGE przestrzega przed fałszywymi stronami internetowymi spółki – skutki mogą być tragiczne

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Cyberprzestępcy coraz rzadziej muszą być zdolnymi programistami, a coraz częściej wystarczy umiejętne stosowanie socjotechnik. Wszystko przez to, że najsłabszym punktem zabezpieczeń pozostaje właśnie człowiek. Część z tych ataków polega na przygotowaniu fałszywej strony Internetowej firmy i zachęcaniu do jej odwiedzania niczego niespodziewające się ofiary. I właśnie przed tego typu procederem ostrzega PGE.

PGE ostrzega przed fałszywymi stronami

PGE ostrzega przed fałszywymi stronami

Jeśli zarejestrowaliście się w programie inwestycyjnym dla obywateli prowadzonym przez PGE to mam bardzo złą wiadomość: najprawdopodobniej oddaliście swoje dane przestępcom. Spółka wydała w tej sprawie następujące oświadczenie:

W związku z nasileniem działań, mających na celu wyłudzenie danych, PGE Polska Grupa Energetyczna prosi klientów i nie tylko, aby zachować szczególną ostrożność i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa w internecie. Przypomina również, że nie należy klikać w linki do nieznanych i niezaufanych stron, ani tym bardziej, nie podawać swoich danych osobowych.

W ostatnich tygodniach różnego rodzaju instytucje informowały o cyberatakach, które miały na celu wyłudzanie danych. W przypadku PGE fałszywe strony posiadają najczęściej aktywne formularze, w których należy wpisać swoje dane, aby zgłosić się do programu. Pojawiły się również przypadki, że oszuści podszywający się pod pracowników Grupy PGE, kontaktowali się zarówno z klientami, jak i osobami niekorzystającymi z usług PGE i namawiali do udziału w rzekomych projektach inwestycyjnych. Firma na bieżąco monitoruje, blokuje i zgłasza działania oszustów do organów ścigania.

Zobacz też: Rekordowa liczba użytkowników usługi Twój e-PIT – powody są oczywiste

Jeśli więc ktoś prezentuje Wam taką możliwość, to należy zakończyć rozmowę i skontaktować się z infolinią PGE pod numerem 422 222 222 w celu zapytania, czy dany projekt faktycznie istnieje. Podobną strategię należy przyjąć także względem innych firm.

Źródło: PGE

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy