Najwięcej wirusów z HTTPS

Samozwańczy strażnicy Internetu – nowy wirus atakuje tylko piratów komputerowych

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W Internecie rozprzestrzenia się złośliwe oprogramowanie, które zachowuje się dość… nietypowo. O dziwo jest to wirus, którego uczciwi ludzie nie powinni się obawiać. Jest to swego rodzaju samozwańczy strażnik, ponieważ uniemożliwia systemowi użytkownika dostęp do stron znanych z redystrybucji pirackich danych. O złośliwym oprogramowaniu jako pierwsze poinformowały serwisy BleepingComputer i Sophos News.

Wirus atakujący piratów

Wirus atakujący piratów

Po uruchomieniu program modyfikuje plik HOSTS komputera i wypełnia go mnóstwem stron, szczególnie tych znanych z nielegalnej działalności i przekierowuje te strony na adres IP localhost 127.0.0.1, który nigdzie nie prowadzi — jest to adres komputera. Po uruchomieniu złośliwe oprogramowanie łączy się również ze zdalnym hostem, podając atakującemu adres IP systemu ofiary, który może zostać wykorzystany do przyszłych ataków.

Zobacz też: OnePlus i Oppo zacieśniają współpracę jeszcze bardziej

Złośliwe oprogramowanie można znaleźć w serwisach z listą gier Discord, a także w sieci BitTorrent. Jak na ironię, oprogramowanie stara się ukryć swoją prawdziwą funkcjonalność, wyglądając jak kawałek pirackiego lub torrentowego oprogramowania. Niektóre pliki pobrane za pomocą złośliwego oprogramowania wskazują na główną stronę The Pirate Bay. Nie wiemy, jakie były dokładne intencje twórcy, jednak jest to bardzo prymitywna metoda ochrony ludzi przed piractwem.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy