5G może być najszybciej przyjętą generacją

5G może być najszybciej przyjętą generacją technologii mobilnej w historii

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Z najnowszej edycji cyklicznego raportu Ericsson Mobility Report wynika, że 5G może być najszybciej przyjętą generacją technologii mobilnej. Szacunki pokazują, że każdego dnia przybywa ok. milion abonentów korzystających ze urządzenia obsługującego nowy standard sieci. Według prognoz do końca roku użytkowników ze sprzętem kompatybilnym z 5G może być 580 milionów.

5G może być najszybciej przyjętą generacją sieci

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) przewiduje, że liczba mobilnych abonentów 5G przekroczy 580 milionów do końca 2021 roku, a codziennie będzie ich przybywać ok. miliona. Prognoza została zamieszczona w 20. wydaniu Ericsson Mobility Report i zakłada, że do końca 2026 roku z 5G będzie korzystać 3,5 miliarda abonentów, a w zasięg sieci nowej generacji obejmie 60% populacji.

Jeśli przewidywania Ericssona potwierdzą się, to 5G będzie najszybciej przyjętą generacją technologii mobilnej w historii. Liczba abonentów 5G przekroczyłaby próg miliarda w czasie krótszym o dwa lata od tego, który był potrzebny do analogicznego osiągnięcia w przypadku 4G LTE. Kluczowe w osiągnięciu takiego wyniku mają być następujące czynniki:

  • wczesne zaangażowanie Chin we wdrożenie 5G
  • wcześniejsza dostępność i coraz większa przystępność komercyjnych urządzeń 5G

Czytaj także: Orange ma 10 000 stacji LTE 1800 – „zniknęło kolejne miejsce ze słabszym zasięgiem”

Ericsson zwraca jednak uwagę, że tempo wdrażania 5G różni się w zależności od regionu. Europa pozostaje w tyle m.in. za Chinami, Japonią czy USA. W przyszłości to właśnie Azja Północno-Wschodnia ma odpowiadać za największy udział abonentów 5G do 2026 roku. Ma być ich tam ok. 1,4 miliarda. Ericsson przewiduje, że największą penetracją 5G będą mogły pochwalić się rynki Ameryki Północnej i krajów Zatoki Perskiej. Tam abonenci 5G mogą stanowić odpowiednio 84% i 73% wszystkich użytkowników usług mobilnych.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy