ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejne doniesienia o pierwszym w historii Nexusie od Huawei – Evan Blass ujawnia specyfikację

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus lineup

W tym roku, razem z oficjalną premierą Androida M, ujrzymy co najmniej dwa Nexusy, które powinny być dostępne na całym świecie. Wśród nich zostanie odświeżony ostatni smartfon LG dla Google. Jednak do gry wkraczają także Chińczycy, a Evan Blass znany szerzej jako @evleaks, ujawnia szczegóły większego modelu, który powstaje przy współpracy z amerykańskim gigantem.

Oczywiście firmą, która ma stworzyć smartfona dla rodziny Nexus będzie Huawei. Tak przynajmniej mówią wszystkie obecne plotki, w tym kilka ze sprawdzonymi źródłami. Teraz przyszła pora na wypowiedź emerytowanego już dostawcy informacji.. Oczywiście mowa o wspomnianym Evanie Blassie, który przedstawił taką oto specyfikacje chińskiego Nexusa:

  • 5,7-calowy wyświetlacz QuadHD:
  • układ Snapdragon 820;
  • czytnik linii papilarnych;
  • metalowa obudowa.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że sprzedaż rozpocznie się w czwartym kwartale bieżącego roku, co zresztą nas nie dziwi. Jednak Chińczycy zrobią to na co nie zdecydował się żaden wcześniejszy producent Nexusa. W końcu smartfony z tej serii będą wykonane z czegoś innego niż tworzywa sztuczne.

Same dane techniczne z najwyższej półki nie zaskakują, ale właśnie wykonanie już tak. Co sądzicie o nadchodzącym smartfonie od Huawei i Google? Wyświetlacz Was bardzo odstrasza?

Sprawdź najnowsze wpisy