ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola Moto G (2015) wyróżni się na tle konkurencji – Lenovo rozszerza Moto Maker

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
motorola moto g maker 2015 3rd gen

Wczoraj poznaliśmy kilka nowych urządzeń, które przeszły certyfikację FCC (Federalna Komisja Łączności). Wśród nich prawdopodobnie pojawiła się nowa wersja Moto G, a więc smartfonu, który sprawił, że o Motoroli wciąż się mówi. Teraz, firma należąca do Lenovo, szykuje się do przedstawienia kolejnej edycji tego smartfonu.

Moto G należy do wyjątkowych głównie z trzech powodów: niska cena, świetna optymalizacja (przy przeciętnych podzespołach) oraz najlepsze wsparcie producenta. Nowa edycja z pewnością też będzie mogła pochwalić się tymi cechami, ale co będzie dokładnie zawierał ten smartfon? Według dotychczas ujawnionych danych (plotek oczywiście), Moto G będzie mogła pochwalić się następującą specyfikacją:

  • 5-calowy wyświetlacz 720p (z Gorila Glass 3);
  • układ Snapdragon 410;
  • 2 GB RAM;
  • 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD);
  • aparat główny 8 MPx (nowa jednostka od Sony);
  • akumulator o pojemności 2400 mAh;
  • Android 5.1.1 Lollipop.

Na pierwszy rzut oka to pojawi się więcej pamięci operacyjnej, której nigdy mało i to bardzo dobry ruch, ale Motorola samymi danymi technicznymi nie ma szans przebić się przez olbrzymią konkurencję. Tym samym, Moto G najprawdopodobniej dołączy do Moto X w Moto Maker, co oznacza, że sami będziemy mogli dobrać kolorystykę smartfonu. Ta informacja pochodzi niejako od Evana Blassa, a dokładniej rzecz biorąc grafika z początku newsa.

W takim razie co sądzicie o Moto G (2015)? Czy Motorola idzie w dobrą stronę? Co powinni jeszcze zmienić? Osobiście uważam, że firma należąca do Lenovo powinna stworzyć jeszcze urządzenie stawiane pomiędzy właśnie Moto G, a Moto X z chociażby Snapdragonem 610/615.

źródło: GSMArena, androidcommunity

Sprawdź najnowsze wpisy