Leica Leitz Phone 1

Leica Leitz Phone 1 – najlepszy smartfon do fotografii, który jest prawie nowy

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Leica Leitz Phone 1 to przykład na to, że jak gdzieś współpraca się nie układa, to dobrze zrobić coś samemu. Mniej więcej, ponieważ nowy smartfon na rynku nie jest tak do końca nowy. Leica po zakończeniu współpracy z Huawei, połączyła swoje siły z Sharpem. To zaowocowało pierwszym smartfonem od Leica, który jednak do końca nie jest taki nowy.

Leica Leitz Phone 1

Leica Leitz Phone 1

Czego może brakować w nowoczesnych smartfonach nastawionych na fotografię? Jeżeli pomyśleliście o osłonie na obiektyw, to zapewne jesteście w mniejszości. Jednak Leica właśnie to dodaje do swojego smartfona, by jeszcze bardziej podkreślić jego wyjątkowość. W końcu mówimy tutaj o firmie zajmującej się produkcją sprzętów do fotografii od całych dekad. Ich pierwszy smartfon musiał mieć więc coś wyjątkowego, a tym czymś jest wspomniana osłona na obiektyw. Leica Leitz Phone 1 ma bowiem tylko jeden obiektyw, który trudno będzie przegapić. I choć sam sprzęt jest nowy, to tak naprawdę mówimy tutaj o przebraniu.

Ten smartfon to „przebrany” Sharp Aquos 6, czyli sprzęt, którego w Polsce nie dostaniemy. Tego od Leica też niestety nie, bo jeżeli chodzi o możliwości fotograficzne, to faktycznie może być tutaj bardzo dobrze. Na pokładzie znalazła się bowiem jedna, ale za to imponująca matryca 1″ o rozdzielczości 20 Mpix (przysłona f/1.9). To wyjątek w świecie smartfonów i szkoda, że Leitz Phone 1 nie wyjdzie poza Japonię. Tam wyceniono go na 187 920 jenów, czyli około 6450 złotych. Drogo, ale oprócz dużej matrycy i ciekawego wyglądu, to także prawdziwy flagowiec z krwi i kości.

Leica Leitz Phone 1

Zobacz też: Poznaj wszystkie nowości od Huawei, które trafiły do Polski.

Wyświetlacz IGZO OLED (przekątna 6,6 cala, rozdzielczość 2730×1260 pikseli, odświeżanie adaptacyjne do 240 Hz) i procesor Qualcomm Snapdragon 888 już pokazuje półkę cenową. Do tego dochodzi jeszcze 12 GB RAM oraz 256 GB na dane. Akumulator o pojemności 5000 mAh to miły dodatek, a i norma IP68 jest tutaj czymś interesującym. Na dokładkę pojawi się na obudowie charakterystyczne czerwone logo producenta, a aparat do selfie ma 12,6 Mpix. Piękna sztuka.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy