Dla użytkowników usług telekomunikacyjnych dostarczanych przez Orange pracuje już 10 000 stacji LTE 1800. Poinformował o tym Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy pomarańczowego operatora. Poznaliśmy również przybliżoną liczbę wszystkich stacji, z których korzystają klienci Orange.

Orange i 10 000 stacji LTE 1800 – będzie lepszy zasięg?

Od wczoraj w Orange działa stacja numer 10 000 wykorzystująca pasmo LTE 1800. Lokalizacja instalacji to okolice Węgorzewa (województwo warmińsko-mazurskie). Stacja będzie obsługiwać również starsze technologie – UMTS 900 i GSM. Dzięki niej zniknęło kolejne miejsce ze słabszym zasięgiem – poinformował Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange. Z nowej stacji będą mogli korzystać również klienci partnera Orange w ramach NetWorkS!. Najprawdopodobniej chodzi o użytkowników usług telekomunikacyjnych dostarczanych przez T-Mobile. Obaj operatorzy są głównymi udziałowcami w NetWorkS!.

Czytaj także: Panele fotowoltaiczne na stacji bazowej – T-Mobile chwali się rozwiązaniem

Jak czytamy na blogu Orange, łącznie dla klientów pomarańczowego operatora pracuje ok. 11 850 stacji. Wojciech Jabczyński przypomina, że Orange wykorzystuje LTE 1800 od 2013 roku. Na początku to pasmo było używane w centrach miast. Potem zaczęło być stosowane tam, gdzie wcześniej funkcjonowało pasmo 800. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza zwłaszcza w miejscach bardziej obciążonych ruchem. Jest też świetnym kompromisem pomiędzy częstotliwościami o charakterze pokryciowym i zasięgowym – wyjasnia rzecznik Orange.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.