Twój e-PIT liczba użytkowników

Rekordowa liczba użytkowników usługi Twój e-PIT – powody są oczywiste

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Liczba użytkowników Twój e-PIT w tym roku była najwyższa w krótkiej historii tej internetowej usługi. Za jej pośrednictwem Polacy złożyli ponad 10 milionów zeznań za 2020 rok. Ministerstwo Finansów przedstawiło kilka ciekawych statystyk z tym związanych.

Wysoka liczba użytkowników usługi Twój e-PIT

Twój e-PIT to e-usługa Krajowej Administracji Skarbowej, która zaczęła działać w 2019 roku. Wtedy za jej pomocą użytkownicy złożyli 6,9 mln zeznań podatkowych. W ubiegłym roku było już 9 mln zeznań, a w tym roku – 10,1 mln. To prawie połowa wszystkich PIT-ów złożonych w tym roku przez podatników. Popularność usługi nie jest jednak zaskoczeniem – coraz więcej aktywności przenosi się do sieci, nikt nie ma ochoty stać w kolejce w urzędzie. Do tego dochodzi pandemia, podczas której staramy się unikać potencjalnie zatłoczonych pomieszczeń.

Ministerstwo Finansów opublikowało ciekawe dane związane z funkcjonowaniem usługi Twój e-PIT w tym roku. Oto wybrane z nich:

  • Ponad 4,3 mln automatycznie zaakceptowanych zeznań PIT-37 i PIT-38 w usłudze.
  • Z usługi skorzystali podatnicy z 82 roczników.
  • Najczęściej z usługi korzystali 28-latkowie (prawie 221 tysięcy zeznań).
  • Najmniejszą popularnością Twój e-PIT cieszył się w grupie 99+ (niecałe 1,5 tysiąca zeznań), jak również wśród 18-latków (łącznie ponad 2 tysiące zeznań).
  • Do systemu zalogowało się 18,3 mln osób (9,5 mln Profilem Zaufanym, 8,5 mln danymi podatkowymi, 0,3 mln osób za pomocą mObywatela).

Czytaj także: Apple twierdzi, że wszelkie zmiany w dystrybucji aplikacji będą na szkodę użytkowników

Od momentu uruchomienia Twój e-PIT główna strona usługi zanotowała 30 mln odsłon, a tym 29,5 mln z terenów Polski. Dalsze miejsca zajmują odsłony z Niemiec (147 tysięcy), Wielka Brytania (76 tysięcy), Ukraina (60 tysięcy), a także Holandii (42 tysięcy).

źródło: MF

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy