Nadszedł czas na coś, czego wszyscy się spodziewaliśmy a na co przyszło nam czekać tak długo. Jak donosi The Next Web, Google Drive, usługa działająca na zasadzie Dropboxa, startuje w przyszłym tygodniu na platformach: Android, iOS,  Windows oraz Mac. Koncern zapowiedział darmowe 5GB dla każdego zarejestrowanego użytkownika, z możliwością rozszerzenia pojemności za adekwatną do pojemności odpłatnością.

Czy tak naprawdę coś się zmieni? Większość z osób korzystających z przechowywania danych w chmurze, korzystają już z Dropboxa lub Box.net, które przy odrobinie sprytu pozwalają na darmowe 25 do 50 GB miejsca. Przekonujące może być jedynie to, że Drive to tak naprawdę brakujące ogniwo w ofercie Google’a, które pozwoli na dostęp do kolejnego, przydatnego w naszym życiu narzędzia za pomocą jednego konta.

Ze swojej strony sądzę, że można również spodziewać się ciekawych promocji, które pojawią się na początku funkcjonowania wirtualnego dysku Google,  mających na celu zachęcenie do zrezygnowania z dotychczasowych dostawców „chmury” na rzecz giganta z Mountain View. Co Wy sądzicie na temat Drive? Czy będziecie skorzy zrezygnować z dotychczas wykorzystywanych rozwiązań, czy może Google nieco zaspał z tą usługą? Piszcie swoje opinie w komentarzach!

 

Źródło:
Droid Life
The Next Web

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek