Samsung nie czeka na IFA – znamy datę premiery Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+, a także wiemy kiedy pojawią się w sklepach

2 minuty czytania
Komentarze
samsung galaxy note 5 1212123

Samsung jest właśnie w trakcie wielkich przygotowań do prezentacji dwóch najnowszych modeli, które będą miały ogromne znaczenie w swoim portfolio. Mowa oczywiście o Galaxy Note 5, który jest najlepiej ocenianym phabletem na rynku, a także o Galaxy S6 Edge+, który już potrafi wywołać mieszane uczucia.

W takim razie, dzięki SamMobile, możemy niemalże oficjalnie powiedzieć coś więcej na temat tych smartfonów oraz – przede wszystkim – potwierdzić wcześniejszą datę prezentacji obu urządzeń. Okazuje się, że już za miesiąc Samsung chce zorganizować swoją własną konferencję i tak oto Galaxy Note 5 oraz Galaxy S6 Edge+ poznamy 12 sierpnia. Jest to zdecydowanie wcześniej niż targi IFA, które rozpoczynają się pod koniec września, a to właśnie one zawsze były typowane na termin prezentacji kolejnego ważnego phableta Samsunga. Tym samym potwierdzają się moje przypuszczenia o silniejszym nacisku na Apple i ze strony Apple. Niemniej jednak przyjrzyjmy się samym nadchodzącym urządzeniom.

samsung galaxy note 5 render gsmarena

Galaxy Note 5 z pewnością będzie pewnym krokiem milowym dla Koreańczyków. Przede wszystkim będzie to pierwsze urządzenie Samsunga z 4 GB RAM (LPDDR4). Jednak specyfikacja w tym wypadku nie jest najważniejsza, ale trzeba jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy – po raz kolejny zabraknie slotu na kartę pamięci. Pojawią się za to bardzo cienkie ramki wokół 5,67-calowego wyświetlacza niczym w Galaxy A8. Design to oczywiście połączenie wspomnianego modelu z Galaxy S6. Na koniec warto dodać, że S Pen, który również zostanie lekko zmodyfikowany, dostępny będzie w wersji kolorystycznej takiej jak sam Galaxy Note 5, a więc jednej z następujących czterech: złotej, srebrnej, białej oraz czarnej.

samsung galaxy s6 edge+ plus render gsmarena

Jednak jeśli chodzi o Galaxy S6 Edge+ to nie jest już tak ciekawie. Specyfikacja będzie praktycznie identyczna, co w przypadku oryginalnego flagowego smartfonu firmy. Bazowy model będzie miał 64 GB wbudowanej pamięci zamiast 32 GB i wszystko sprowadza się do tego, że dopisek „+” sprawia, że jest to tylko napompowana wersja pierwowzoru, która zastąpi Galaxy Note Edge.

W takim razie powtórzę jeszcze raz – Note 5 oraz S6 Edge+ zostaną zaprezentowane 12 sierpnia. Na rynek trafią chwilę później, bo 21 sierpnia. Piszę to w pełni pewny, gdyż z doświadczenia możemy zauważyć, że SamMobile tak naprawdę ani razu nie pomyliło się w tego typu informacjach, a potwierdziło ją jeszcze chociażby DigiTimes. W takim razie co sądzicie o takim zagraniu ze strony Samsunga?

Motyw