Oficjalnie: Nokia chce wrócić do produkcji smartfonów i szuka partnera – co na to Microsoft?

Newsy

nokia oficjalnie smartfony telefony powrot foxconn n1

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

To najprawdopodobniej najciekawsza, a dla wielu najlepsza wiadomość dnia. Po wielu walkach, różnych informacjach i wszelkiego rodzaju plotkach, poznaliśmy oficjalne stanowisko Nokii dotyczące produkcji smartfonów przez tę właśnie firmę i – co najważniejsze – pod tą marką.

 

Najważniejsze jest to, że tym razem nie mamy do czynienia z kolejnymi plotkami, ale oficjalnym oświadczeniem Finów, które mówi wprost, że firma wróci na rynek smartfonów. Oczywiście są warunki. Przede wszystkim sprzedaż Microsoftowi jednego z najważniejszych oddziałów spowodowała, że Nokia nie może produkować, reklamować i dystrybuować swoich smartfonów. Tym samym Finowie szukają zewnętrznej firmy, która to zrobi za nich. W takim razie czy to wciąż będzie Nokia? Oczywiście, to właśnie producent przejęty przez Microsoft zajmie się projektowaniem smartfonów, które następnie zewnętrzna firma będzie produkować i rozsyłać po całym świecie, ale na obudowie pojawi się fińskie logo. Jest to zagrywka identyczna jaką teraz możemy podziwiać z tabletem N1, który tworzony jest przez Foxconn.

 

W takim razie Finowie szukają światowej klasy partnera, który mógłby robić za nich to, co Microsoft zabrania. Niemniej jednak według umowy z amerykańskim gigantem, logo Nokii nie może zostać użyte na smartfonach do czwartego kwartału przyszłego roku. Mimo wszystko uważacie tę wiadomość za dobrą i czekacie na wielki powrót firmy?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x