Wiadomości Google przestaną działać na wielu urządzeniach

Wiadomości Google z szyfrowaniem end-to-end dla wszystkich. Jest jednak pewien haczyk

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Wiadomości Google to popularny komunikator od Google, preinstalowany na wszystkich nowych smartfonach z Androidem. Większość użytkowników tej aplikacji wykorzystuje ją tylko do wysyłania i odbierania SMS-ów, ale jej funkcjonalności na tym się nie kończą. Dziś dowiedzieliśmy się, że Wiadomości Google na Androida w końcu doczekały się szyfrowania end-to-end. Nie obyło się jednak bez pewnych ograniczeń.

Szyfrowanie end-to-end w Wiadomościach Google – co, jak i gdzie?

Wiadomości Google przestaną działać na wielu urządzeniach

Wiadomości Google cieszą się naprawdę sporą popularnością. Po długich testach beta szyfrowanie end-to-end w końcu trafia do oficjalnej wersji aplikacji na Androida. Niestety dotyczy ono tylko konwersacji „jeden na jeden” i omija rozmowy grupowe oraz SMS-y, choć akurat w tym przypadku nie ma się czego dziwić. Nowa funkcja działa z automatu – nie można jej wyłączyć, a do tego nie trzeba nic robić, by ją uruchomić. Google zrobiło wszystko za nas.

Zobacz także: Darmowe i przecenione aplikacje i gry w Google Play na wtorek #1

Szyfrowanie to zdecydowanie krok w dobrą stronę. Żaden komunikator określający się mianem „bezpiecznego i prywatnego” nie może się bez niego obejść. Dobrze, że Google zdecydowało się na wdrożenie tej funkcjonalności, mimo że jak na razie jest ona dość okrojona. Ciężko powiedzieć, czy z czasem Wiadomości Google doczekają się szyfrowania w rozmowach grupowych, choć wydaje się to naturalnym etapem rozwoju. Jak na razie omawiana nowość jest dostępna tylko u wybranych użytkowników, jednak już wkrótce wszyscy powinni zyskać do niej dostęp. Korzystacie z tytułowej aplikacji? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy