Symfonisk Sonos Ikea głośnik obraz

Nowy Symfonisk – IKEA oraz Sonos łączą siły i robią obrazogłośnik

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Nowy członek rodziny Symfonisk to kolejny efekt kolaboracji IKEA oraz Sonos. To jednocześnie przykład na to, że da się stworzyć głośnik wyglądający jak… obraz. I choć można go postawić także na podłodze, to na ścianie wygląda zdecydowanie ciekawiej. Ma dodawać wnętrzu charakteru. I taki też był pomysł obu firmy, by głośnik stał się także elementem wystroju w naszych domach. I wygląda to świetnie.

Nowy Symfonisk – głośnik i obraz w jednym

Symfonisk sonos ikea

To nie pierwsza współpraca IKEA oraz Sonos, bo możemy już kupić lampę oraz półkę z rodziny Symfonisk. Teraz przyszła pora na kolejny sprzęt, czyli głośnik z wbudowanym Wi-Fi. Ten sprzęt może być idealny dla osób, które nie mają w domu miejsca na dodatkowy głośnik. Czasem jest przecież tak, że nie da się sensownie ustawić urządzenia, by pasowało do wnętrza i jednocześnie nie przeszkadzało. Tutaj tego problemu nie będzie, ponieważ Symfonisk można powiesić na ścianie, postawić na półce lub ziemi. Sprzęt można także ze sobą łączyć w taki sposób, że kabel zasilający idzie tylko do pierwszego sprzętu, a drugi łączy się z pierwszym. Pozwoli to ograniczyć liczbę kabli widocznych na ścianie.

Front głośnika można także zmieniać na inne grafiki, więc tutaj będzie łatwo można dostosować wygląd do naszego wnętrza. Na początku do wyboru będą dwie grafiki – jasna oraz ciemna. Z czasem powinno być ich znacznie więcej do wyboru. Po raz kolejny IKEA oraz Sonos tworzą coś, co łączy ich dwa światy – urządzanie wnętrz oraz muzykę. Oczywiście Sonos zadbał o to, żeby ich produkt grał na odpowiednim poziomie. Dźwięk ma rozchodzić się równomiernie, niezależnie od tego, gdzie nowym Symfonisk zostanie umieszczony. Jeżeli postawimy go na podłodze, Sonos zadbał nawet o zdejmowane nakładki, by zminimalizować drgania.

IKEA SYMFONISK obraz głośnik

Zobacz też: Natec Soho TWS – jak sprawdzają się tanie słuchawki z powerbankiem?

Nowy głośnik z rodzinnym Symfonisk ma grubość 6 centymetrów, więc trochę może odstawać od ściany, ale i tak prezentuje się zaskakująco „chudo”. Głośniki można parować ze sobą, by osiągnąć efekt stereo. Urządzenie obsłużymy przez aplikację Sonosa,  AirPlay, ale już nie przez Bluetooth. Premiera sprzętu przewidziana jest na 15 lipca.

Źródło: Sonos informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy