Huawei ma najwięcej patentów na 6G

Finlandia znalazła nieoczekiwanego sojusznika spoza Europy w rozwoju sieci 6G

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mogłoby się wydawać, że rozwój sieci 6G to pole walki pomiędzy Chinami a USA. Jednak nic bardziej mylnego. Jeśli o rozwój komunikacji chodzi, to od lat czołową rolę odgrywają europejskie firmy, a dokładniej te ze Skandynawii. Okazuje się jednak, że i te potrzebują wsparcia z zewnątrz. W ten oto sposób Finlandia połączyła siły z Japonią w celu rozwoju sieci następnej generacji, co pozwoli na ustanowienie standardów funkcjonujących nie tylko na Starym Kontynencie, ale i w części Azji.

Finlandia i Japonia pracują nad 6G

Finlandia i Japonia pracują nad 6G

Według raportu NikkeiAsia fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego Nokia, główny gracz w branży, przyłączy się do tych działań. Co więcej, japońskie Beyond 5G Promotion Consortium również podpisze wkrótce umowę z fińską grupą 6G Flagship. Warto tu dodać, że Japonia już wcześniej podjęła się podobnej współpracy z USA. Państwa te łącznie przeznaczyły na ten cel kwotę 4,5 miliarda dolarów. Może to więc oznaczać, że europejski standard będzie zgodny z amerykańskim. Miejmy jednak nadzieję, że będzie się przy tym odznaczał pełną autonomią.

Zobacz też: Wielkie odkrycie naukowców z CERN-u rzuca nowe światło na relacje materii i antymaterii

Konsorcjum beyond 5G Promotion Consortium ma na celu komercjalizację technologii 6G. Obejmuje ono znaczących japońskich graczy telekomunikacyjnych, takich jak Nippon Telegraph & Telephone, NTT Docomo, KDDI, SoftBank Corp i Rakuten Mobile. Dodatkowo, członkowie japońskiego konsorcjum będą angażować się we wspólne projekty badawcze oraz wymianę personelu. Grupa ta jest również w trakcie rozmów na temat przyszłej współpracy z amerykańskimi dostawcami telekomunikacyjnymi, takimi jak Cisco, a nawet Intelem, który ma przygotować procesory z myślą o technologii 6G.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy