HTC_Golf
W ciągu ostatnich miesięcy o HTC najwięcej mówi się w kontekście modeli One S i One X, które zdecydowanie zaliczają się do najwyższej półki. Nie oznacza to jednak, że producent zamierza skupić się wyłącznie na high-endowych smartfonach, czego przykładem jest HTC Wildfire C.

Od pewnego czasu w Internecie pojawiały się wzmianki dotyczące nowego modelu HTC. Urządzenie to najczęściej było nazywane HTC Golf. Wiadomo było, że smartfon ten ma stanowić odpowiedź na potrzeby użytkowników, dla których cena jest jednym z kluczowych czynników, jakie są brane podczas wyboru nowego telefonu.

Wiele wskazuje na to, że w momencie, gdy urządzenie zostanie zaprezentowane, nieoficjalna nazwa „Golf” zostanie zamieniona na Wildfire C. Jakiej specyfikacji technicznej możemy spodziewać się w przypadku tego smartfona?

Procesor, jaki zostanie wykorzystany w HTC Wildfire C to najprawdopodobniej jednordzeniowy układ Qualcomma, który będzie taktowany z częstotliwością 1 GHz. Pojemność RAM-u ma wynosić 512 MB, a wbudowana pamięć ma mieć 4 GB, z możliwością rozszerzenia jej do 32 GB dzięki karcie microSD. Ekran Wildfire C będzie miał przekątną 3.5 cala i rozdzielczość 320 x 480 pikseli.

Poza standardowymi funkcjami, jak Bluetooth, czy WiFi, nie zabrakło również obsługi technologii Beats Audio. Matryca aparatu zastosowanego w Wildfire C ma 5 Mpx. Co ciekawe, z nieoficjalnych informacji wynika, że smartfon ten będzie działał pod kontrolą Androida 4.0 ICS, wraz z najnowszą nakładą Sense 4.0.

Cena, jak i data premiery nie jest jeszcze znana. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to jeden z najtańszych smartfonów z fabrycznie zainstalowanym systemem Android 4.0 ICS.

źródło: Pocketnow

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula