MicFlip, czyli koniec z problemem złej strony wtyczki USB – tak powinno być od początku

1 minuta czytania
Komentarze
micflip usb-a usb-c qwrioawi

Nowy hit związany z Androidem M czy też premierą nowego MacBooka lub Chromebooka to USB typu C, którego zastosowanie jest bardzo wszechstronne, ale ma jedną, bardzo ważną dla wielu użytkowników zaletę. Nie ma znaczenia, w którą stronę włożymy kabel i tak wtyczka zostanie podłączona.

Jednak co ze starszymi urządzeniami, których użytkownicy również nie chcieliby się martwić o stronę wtyczki USB, którą akurat wkładają do gniazda? Oto pomysł MicFlip, który oczywiście pojawił się na Indiegogo, a więc odpowiedniku Kickstartera. W pełni kompatybilny kabel USB typu A, który w obie strony będzie pasował do tradycyjnego gniazda. Jak to działa? Zobaczcie reklamówkę tego projektu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-V1KRZd9dgk[/youtube]

Rozwiązanie MicFlip jest o tyle ciekawe, że również pełnowymiarowa wtyczka USB pasuje w każdy sposób do dedykowanego mu gniazda. Także zwiększona została wytrzymałość i już nie tak łatwo jest zniszczyć przewód.

micflip usb-a usb-c gif1
micflip usb-a usb-c  gif2

MicFlip uzyskał w kilka chwil zamierzony cel 6000 dolarów i już teraz osiągnął 34000 dolarów. Więcej szczegółów dotyczących projektów znajdziecie właśnie na stronie samej akcji: Klik!

micflip usb-a usb-c

Wszystko prezentuje się ciekawie, ale ile to będzie kosztować? Patrząc na ceny na Indiegogo możemy się spodziewać wartości w Polsce około 40 złotych. Dostępne mają być wersje 20 cm i 200 cm, czyli tak naprawdę najodpowiedniejsze do codziennego użytkowania w domu oraz w podróży. Zainteresowani?

źródło: XDA

Motyw